şükela:  tümü | bugün
1010 entry daha
  • (bkz: #72009310)
  • nedense kendisinin ted konuşmalarnı da izlemiş biri olarak hiç uzun biri olduğunu düşünmemiştim, ama erdoğan ile verdiği fotoğraflara bakınca 1.90cm gibi bir boyunun olduğunu gördüm. google'ladım, 1.88cm imiş. steve jobs ile aynı boyda. steve jobs uzun boyunu gösteriyor, ama nedense bu adam boyunu pek göstermiyor. böyle de gereksiz bir detayı nazarlarınıza sunmak istedim. yakşamlar.
  • elin adamı heyecanla ata'mızın huzuruna gidiyor, bizim bazı ikiyüzlü siyasetçilerimiz de göz boyamak için her 10 kasım'da zorla söve söve gidiyor.
  • adam birden parladı bizim ülkede..
  • bu adamı daha önce tanımıyor olmak sadece benim cahilliğim ve mallığımla alâkalı. ben bu kadar zeki bir girişimci bir biliadamı daha görmedim senelerdir saçma sapan zuckerberg, steve jobs gibi adamlar yüceltirken şu adamın reklamını zerre yapmadılar ki en hak eden zeki kişlk diğerleri bunun yanında ilkokul terk seviyesinde.
    okudukça aşırı büyük saygımı kazandı. ayrıca anıtkabir'i ziyaret etmesi ve atatürk'le ilgili yazdığı şeyler nasıl biri olduğunun sağlam kanıtı. acaba rteyle olan görüşmesi nasıl geçti ne düşünüyor çok merak ediyorum. bir de 5 çocuğu varmış maşallah dedim.
    musk sen ne tür bir kralsın abicim?
  • 2018'e 1.5 ay kalmış, bu adamın ismini yeni duydum diyenler var.

bir insan kendini neden bu kadar mal bırakır anlamıyorum. lan hiç mi gazete okumuyorsun, hiç mi sözlük okumuyorsun? nasıl bir mağaradasın ya? gece gece kan beynime sıçradı.
  • türkiye'de gerçekten de çoğu insanın tanımadığı über başarılı iş adamı. bunlara çoğu yazar da dahil. çalışanlarını haftada 40-50 saat çalıştıran, marsa gitme hayali ile kıytırık maaşlar verip o hayal dolu mühendisler burnout yaşadığı an yenileriyle değiştiren çok başarılı bir iş adamı. yaptığı işler insanlığa faydalı evet ama izlediği yol tartışılır, bu adam insanlığın kurtarıcısı olarak lanse etmek istiyor kendini ancak değil. pr falan demeyeceğim linçleniyorum ancak bu adamın nasıl internete virüs gibi dağıldığını biraz araştırıp bulun bence.
  • amerikanın modern teknolojileri geliştirmek için öne sürdüğü ve destek sağladığı bir markadır. amerika gibi riskli bir ülkede hangi şirket sürekli denenmemiş teknolojilere girecek kadar risk alıp da büyük şirketler tarafından yutulmadan hayatta kalabilir? uzaya roket fırlatmak gibi aşırı riskli bir işe hangi özel firma daha önce girebilmiş? elektrikli araba, hyperloop? bazıları bu adamın tony stark gibi her şeyi kendisinin harika tasarladığını bu yüzden başarılı olduğunu zannediyor. bu teknolojileri geliştiren mühendisler hep oradaydı ama dünyada enerjinin petrolden başka alanlara kaydığı bu dönemde abd bu arkadaşı reklam yüzü yaparak yeni dönemin öncüsü olmak için çalışıyor. ve elon musk denilen markanın etkisiyle inanılmaz reklam etkinliğine ulaşıyor.

atatürk tweetleri de bu reklam kampanyasının bir parçası. yine 50'lerde fabrikaların kapattırılması gibi türkiyede enerji alanında gerçekleşecek girişimlerin önü bu arkadaşın desteğiyle kesilecek. bu kadar saf ve aşağılık kompleksli olmayın yahu... bu adamın yaptıkları özel şeyler değil, tonla para ve dünyanın en kaliteli mühendisleriyle gayet normal işler çıkarıyorlar. tony stark bodrumda atom çekirdeği yapıyordu lan bu adam çok inanılmaz ne yapmış? cidden orijinal bi fikri varsa yeşillendirin de bilelim.
  • yakında malı mülkü satıp, atatürkçü düşünce derneği'nin başına geçecek bilim ve iş insanı.

reklam yapmaya çalışıyor gibi temelsiz komplo teorileri bir yana; ben bir bilim insanı olsam ve gittiğim bir ülkeyi 100 yıl evvel düşmandan ve düşünsel bataklıktan kurtarmış bir adamın, gücünün ve egosunun doruğunda olması gerekirken kalkıp "beni değil bilimi takip edin, aslolan bilimdir" dediğini duysam nutkum tutulur. hayran kalırım.

biz pek sık duyduğumuz için farkında değiliz pek ama, bu söz dünya siyaset tarihinin en eşsiz sözlerinden biridir.
  • amerika'da hedef tahtasında olduğu için gözünü buralara diken adam. araba üretimi sorunlu.
    burada her iki tarafa da oynamaktadır. erdoğan'la pozlar, anıtkabir'de pozlar. bakalım altından ne çıkacak. nasıl bir kazık yiyecez.
87 entry daha