şükela:  tümü | bugün
1000 entry daha
 • (bkz: #72009310)
 • nedense kendisinin ted konuşmalarnı da izlemiş biri olarak hiç uzun biri olduğunu düşünmemiştim, ama erdoğan ile verdiği fotoğraflara bakınca 1.90cm gibi bir boyunun olduğunu gördüm. google'ladım, 1.88cm imiş. steve jobs ile aynı boyda. steve jobs uzun boyunu gösteriyor, ama nedense bu adam boyunu pek göstermiyor. böyle de gereksiz bir detayı nazarlarınıza sunmak istedim. yakşamlar.
 • elin adamı heyecanla ata'mızın huzuruna gidiyor, bizim bazı ikiyüzlü siyasetçilerimiz de göz boyamak için her 10 kasım'da zorla söve söve gidiyor.
 • bu adamı daha önce tanımıyor olmak sadece benim cahilliğim ve mallığımla alâkalı. ben bu kadar zeki bir girişimci bir biliadamı daha görmedim senelerdir saçma sapan zuckerberg, steve jobs gibi adamlar yüceltirken şu adamın reklamını zerre yapmadılar ki en hak eden zeki kişlk diğerleri bunun yanında ilkokul terk seviyesinde.
  okudukça aşırı büyük saygımı kazandı. ayrıca anıtkabir'i ziyaret etmesi ve atatürk'le ilgili yazdığı şeyler nasıl biri olduğunun sağlam kanıtı. acaba rteyle olan görüşmesi nasıl geçti ne düşünüyor çok merak ediyorum. bir de 5 çocuğu varmış maşallah dedim.
  musk sen ne tür bir kralsın abicim?
 • 2018'e 1.5 ay kalmış, bu adamın ismini yeni duydum diyenler var.

  bir insan kendini neden bu kadar mal bırakır anlamıyorum. lan hiç mi gazete okumuyorsun, hiç mi sözlük okumuyorsun? nasıl bir mağaradasın ya? gece gece kan beynime sıçradı.
 • türkiye'de gerçekten de çoğu insanın tanımadığı über başarılı iş adamı. bunlara çoğu yazar da dahil. çalışanlarını haftada 40-50 saat çalıştıran, marsa gitme hayali ile kıytırık maaşlar verip o hayal dolu mühendisler burnout yaşadığı an yenileriyle değiştiren çok başarılı bir iş adamı. yaptığı işler insanlığa faydalı evet ama izlediği yol tartışılır, bu adam insanlığın kurtarıcısı olarak lanse etmek istiyor kendini ancak değil. pr falan demeyeceğim linçleniyorum ancak bu adamın nasıl internete virüs gibi dağıldığını biraz araştırıp bulun bence.
 • amerikanın modern teknolojileri geliştirmek için öne sürdüğü ve destek sağladığı bir markadır. amerika gibi riskli bir ülkede hangi şirket sürekli denenmemiş teknolojilere girecek kadar risk alıp da büyük şirketler tarafından yutulmadan hayatta kalabilir? uzaya roket fırlatmak gibi aşırı riskli bir işe hangi özel firma daha önce girebilmiş? elektrikli araba, hyperloop? bazıları bu adamın tony stark gibi her şeyi kendisinin harika tasarladığını bu yüzden başarılı olduğunu zannediyor. bu teknolojileri geliştiren mühendisler hep oradaydı ama dünyada enerjinin petrolden başka alanlara kaydığı bu dönemde abd bu arkadaşı reklam yüzü yaparak yeni dönemin öncüsü olmak için çalışıyor. ve elon musk denilen markanın etkisiyle inanılmaz reklam etkinliğine ulaşıyor.

  atatürk tweetleri de bu reklam kampanyasının bir parçası. yine 50'lerde fabrikaların kapattırılması gibi türkiyede enerji alanında gerçekleşecek girişimlerin önü bu arkadaşın desteğiyle kesilecek. bu kadar saf ve aşağılık kompleksli olmayın yahu... bu adamın yaptıkları özel şeyler değil, tonla para ve dünyanın en kaliteli mühendisleriyle gayet normal işler çıkarıyorlar. tony stark bodrumda atom çekirdeği yapıyordu lan bu adam çok inanılmaz ne yapmış? cidden orijinal bi fikri varsa yeşillendirin de bilelim.
 • yakında malı mülkü satıp, atatürkçü düşünce derneği'nin başına geçecek bilim ve iş insanı.

  reklam yapmaya çalışıyor gibi temelsiz komplo teorileri bir yana; ben bir bilim insanı olsam ve gittiğim bir ülkeyi 100 yıl evvel düşmandan ve düşünsel bataklıktan kurtarmış bir adamın, gücünün ve egosunun doruğunda olması gerekirken kalkıp "beni değil bilimi takip edin, aslolan bilimdir" dediğini duysam nutkum tutulur. hayran kalırım.

  biz pek sık duyduğumuz için farkında değiliz pek ama, bu söz dünya siyaset tarihinin en eşsiz sözlerinden biridir.
 • amerika'da hedef tahtasında olduğu için gözünü buralara diken adam. araba üretimi sorunlu.
  burada her iki tarafa da oynamaktadır. erdoğan'la pozlar, anıtkabir'de pozlar. bakalım altından ne çıkacak. nasıl bir kazık yiyecez.
 • kendisini bir amerika'nın fosil yakıt lobisi sevmez, bir ruslar, bir de şimdi bu iki kesime bizim çomar güruhu katıldı.

  fosil yakıt lobisinin sevmeme nedeni herkesin malumu. elon musk adamların geleceklerine çomak soktu. rusların sevmemesini de anlarım. hem en büyük gelir kaynakları olan petrole dayalı endüstrileri bitirmeye doğru gidiyor, hem de amerika'nın uzay programlarında rus roketlerine muhtaç kalmasının önüne geçti. daha iki sene öncesine kadar "abd rusya'ya ambargo koydu ama uzaya çıkamayacak" diyen facebook'daki rus trolleri bugün space x değerini 100 milyondan nasıl 2.4 trilyona çıkardı diye sorgulamaya başladılar. tabi akılları girişimciliğe ve serbest piyasa ekonomisinin nasıl işlediğine basmadığı için sorunun cevabını cia sermayesine bağlıyorlar. halbuki cia'in bütçesi de malum, space x'in gelir kaynakları da. ancak amaç bağcıyı dövmek olduğu için kendilerine rus kaynakları tarafından sunulanları sorgulamadan yayıyorlar. bugün içlerinden biri bu adamı jet fadıl'la kıyaslamaya kadar gitti dersem ne demek istediğimi az çok anlayabilirsiniz.

  son olarak, iki gündür bunlara bir de bizim atatürk düşmanları eklendi. erdoğan'la görüştü diye adamı tam ilah ilan ediyorlarken aniden anıtkabir fotoğraflarıyla şoka girip 180 derece dönüverdiler.

  gerçeklere dönersek, bu adam hayatını insanlığın geleceğini kurtarmaya adamış. diğer kapitalistlerin risk/kar oranını az buldukları için girmeye cesaret edemedikleri işlere gözünü karartıp girmesinin nedeni bu. kendisi halihazırda var olan teknolojileri güzelce paketleyip sunuyor diye eleştiriliyor, ama nedense bu adamın haricinde risk alıp diğer firmaları da kendisini izlemeye yönelten kimse çıkmıyor.

  nihai amaçları farklı olsa da ben kendisini rahmetli steve jobs'a çok benzetiyorum. o da halihazırda var olan teknolojileri şirketlerin tekelinden çıkarıp halka sunduğu için var olanı güzelce paketlemekle suçlanırdı. onun sayesinde bilgisayar ve akıllı telefon geniş halk yığınlarına ulaştı. her bütçeye yönelik ürün satmadı ama firmalar yerine halkın kullanacağı ürünlere odaklanmanın karlı olduğunu rakiplerine göstererek her kesime hitap eden ürünlerin ortaya çıkmasını sağladı. elon da belki şimdilik sadece zengin ve orta sınıfın ulaşabileceği teknolojiler üretiyor, ama sonuçta rakiplerini elektrikli araçlara yöneltmeyi başardı. sayesinde bundan beş on yıl sonra elektrikli otomobiller benzinli benzerlerinden daha ucuza satılır olacak. güneş enerjisinden elektrik üretip depolamak ucuzlayacağı için fosil yakıtlara talep düştükçe düşecek. bu adam sayesinde çocuklarımız daha güzel bir dünyada yaşayacaklar.
366 entry daha