şükela:  tümü | bugün
2519 entry daha
  • uydu yollamakla nasıl zengin olunuyor anlamadığım musk.
  • kardeşim siz bişileri anlamayınca kişi/kurum ya da vs balon olmuyor. sen balon karar mercisi değilsin öncelikle bu kibirden vazgeçin.

ö/ kuantum fiziğini anlamıyorum kuantum fiziği balondur heee yarram balon değil mi.

2. suser için ise bakın ilk uzay çalışmalarından bu yana bunu abd-sscb arası yıldız savaşları döneminden de görebilirsiniz. uzaya çıkış çok yüksek maliyetli idi.

1 kilo yük taşımanın bedeli 16.000 dolar ortalama idi. düşünün 1 kilo yük için taşımak içinde yapılmıyordu o çalışmalar.

elon'un şirketi uzaya 1 kilo yük taşımanın maliyetini 1000 dolar altına indirdi, bunu da git gel yapabilen roketler ile sağladı. bu sayede de nasa'nın en büyük taşeronu oldu.

özel bir şirket olarak bile ülkelerin yapamadığı bir işi üstleniyor. anlamamakta neden zorlanıyorsanız, bu şekilde sektörü yıkıcı teknoloji ile dönüştüren, dev kamu işi alan ve yapılanlar ile borsada değerlenen bir şirketten bahsediyoruz.

daha elektrikli araç işleri ve diğer şirketleri hariç. yani zengin olmaması mı gerekiyor.

normal sikko bir vatandaş bile akp'nin en boktan yağlı musluklarına kavuşsa nasıl zengin oluyor çevrenizden görebilirsiniz. bu adamda uzay içinde buradan düşünün...

ben anlamadım ya da ben bilmiyorum o konu balon, 21. yy'nin laylonu falan ne kafasındasınız arkadaş.
  • tesla isminde bir şirketi var. nikola hayattayken bu kadar iyi yaşayamadı be. neyse ismi yaşıyor en azından.

ayrıca geliştirdiği tüm projelerde ufak ufak detaylar eklemekte. örneğin tesla marka aracında ''otostopçunun galaksi rehberi'' kitabından alıntılar veya başka kitaplardan alıntılarla ayrı bir çekicilik katmıştır
  • kendisini mucit olarak değil de pazarlamacı olarak görmenin daha doğru olacağını düşündüğüm kişi.
  • khan academy'ye 5 milyon dolar bagista bulunmus.

https://www.youtube.com/watch?v=id_mb2rclg4

cok sukela hareket olmus.
  • adamın şirketi türkiye'nin uydusunu daha bir kaç gün önce uzaya gönderdi, hala nasıl para kazandığını sorgulayanlar var.
5 entry daha