şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslında elon musk'ın tesla'dan istifade etmesi olması gereken hede. az faydalanmadı topik.
 • tesla'nın kurucusunun değil, ceo ve ağırlıklı hisse sahibinin istifasıdır.

  tesla motors'un kurucuları martin eberhard ve marc tarpenning'dir.(2003) musk tesla motors'u 2008 yılında almıştır.

  edit: ceo görevinden istifa etmiştir, hala şirketin büyük hissedarıdır.

  edit 2: pek böyle de olmayabilir. şöyle de bir şey var: (bkz: #83124711)

  edit 3: yerine robyn denholm gelecek gibi görünüyor.

  edit 4: poturgilinpotur'a teşekkürler. ceo olarak devam ediyor ama yönetim kurulu başkanlığını bırakmış.(ikisini birden yapıyordu) yönetim kurulu başkanı değişiyor.
 • acaba yeni yatırımı ne olacak? merakla bekliyoruz.
 • vay arkadas neler olmus
 • attığı tweetlerden dolayı tesla'nın daha ağır ceza almaması için uzlaşarak istifa etmesidir. 20 milyon dolar ceza almışlar, istifa etmese daha ağır olabilirmiş.
 • lokmacı açacakmış.

  lokmacı açıyorum kamki bakışı
 • çeşitli kalitesiz komiklikler ve şakaları bir kenara bırakırsak, geçtiğimiz aylarda katıldığı bir radyo programında ot içip tesla hisselerini 420 dolardan geri alacağını söylemişti. amerikanya'nın sepeka'sı bu hareket karşısında elon musk'a süper çekmiş ve tesla'dan ayrılmasını buyurmuştu. ona mahsuben.
  (bkz: ona mahsuben)

  sonrasında elon musk, borsa manipülasyonu öyle olmaz diyerek twitter'da tesla'dan 20 milyon dolarlık hisse alacağını açıklamış ve otoriteye pandik atmıştı. tabi bağımsız bir yatırımcı olaraktan bu yaptığı suç değil.
 • oğlum emin misiniz lan iyi bakın belki tesla elon musk'tan istifa etmiştir. böylesi daha mantıklı olurdu.
 • haberi acamadim (bilmiyorum neden acilmadi), ancak eger haberi veris sekilleri basliktaki gibiyse, habercilikte sicisa yeni bir boyut getirmisler demektir.

  birincisi ceo'luktan istifa etmedi. ceo'luk gorevine devam ediyor.
  ikincisi yonetim kurulu baskanligindan da istifa ederek ayrilmadi. amerikan sec (securities and exchange commission, bizdeki spk (sermaye piyasası kurulu) gibi bir sey ama tabi bunlar biraz daha guclu bir kurum) elon musk'in "funding secured" diyerek hisse basina 420 dolardan tesla'yi borsadan cekecegini twitter'dan duyurmasinin ardindan, bunu desteksiz sallamasyon ohom yani manipulasyon olarak nitelendirdi ve elon musk'a 20 milyon dolar + 3 sene yonetim kurulu baskanligindan men cezasi verdi. (ya da 2 sene, tam aklimda degil.)

  bunun icin de 1 ay sure verdi, saniyorum sure 13 kasim'da doluyordu, olay bundan ibaret.
  ek: haber simdi acildi "ceo'luktan istifa etti" diyor haberde cidden, bunu yazanlar bir de gazeteciyim diye para kazaniyor, inanilmaz. mevzunun asli yukarida yazdigim sekilde, haber sacma sapan vermis konuyu.