şükela:  tümü | bugün
 • kanadalı down tempo jazz, rock ve elektronik tarzında müzik yapan grup. vokalde naif sesi ile elsieanne caplette yer alır.

  http://www.myspace.com/elsiane
 • elsieanne caplette ve stephane sotto tarafından kurulmuş kanadalı trip-hop gurubu grubun esas kızı olan elsieanne caplette tarafından yaratılan vokal melodiler üzerine bir müzik inşaa ettiklerini belirtmişler. hybrid adlı tek albümlerini dinleyince hakikaten ablaya saygı duyuyorsunuz. vokali alttan alttan kah yaylı kah vurmalı desteğini alınca hakikaten büyülü bir hal alıyor , hüzünlü bir müzik adamı bu kadar mutlu edebilirmi dedirtiyor.

  portishead sonrası bayan vokalli trip-hop varyete müzük pek bi revaçta ama bunlar açık ara geliyor ve şu an pek bilinen bir grup olmasada özellikle 2. albümde çıtayı yükseltirlerse sanırım bilmeyen kalmayacak

  http://www.elsiane.com/
  adresinden ürünleri tadabilirsiniz vaporous ve prozaic şiddetle tavsie olunan trackler.
 • bir albümün açılış şarkısı vurucuysa, vurulduğunuz noktada kalabiliyorsunuz. zihninizden, kulaklarınızdan ve vurulduğunuz yaradan müzik içeri doğru akıyor. şimdi bu iyi mi kötü mü bilemedim(yazdıkça anlamayı planlıyorum). vaporous gerçekten insanı loopa alıyor ve daha ileri gitmeyi zorlaştırdıkça zorlaştırıyor. vokal bir yerlerden tanıdık, müzik bir yerlerden tanıdık, melodi bir yerlerden tanıdık derken şarkının ortasına kendinizi kemanın içinde buluyorsunuz ve repeat butonuna,tuşuna,harfine,her neyle kısayollanmışsa ona tıklıyorsunuz. vaporous ile yaşanan deneyim ilk kez tanışılmış bir güzelliğin sizi çeken bir çok cazibeyi barındırıyor olması gibi eşsiz. ardıardına dinleyişler büyüyü bozmuyor ve huzurlu bir uyku modu yaratıyor. bu uzun tripten uyanınca da albümün gerisini keşfediyor ve mutlu oluyor insan. yazının içerisinde anladım ki ilk şarkının çarpıcılığı gerçekten güzel bir keyif yaşatıyor. [eğer albüm hybrid gibi bütünüyle güzelse.]
 • dinleyeni alıp alıp taaa uzaklara götüren parçalar yapan topluluk. ne de güzel yapmışlar, ellerine sağlık. ruhun dinlenmesi, dinginleşmesi, arınması için dinlenmesi lazım, huzuru bulup saflığa ulaşmak için hybrid lazım bünyeye.
 • ne zaman bir grup keşfetsem, gelir bakarım sözlüğe de.
  "nedir, kaçırdığım birşey var mıdır?" diye.
  genelde, sözlük atlamaz, hatta başka isimler bulmaya vesile olur.
  ancak bu kez olmamış, tamamiyle (bkz: underrate) bırakılmış bu grup.
  oysa kesinlikle, başka bir boyuttadır.
  dinlenmezse, birşeyler eksik kalır.
  o derecedir.
 • kimi zaman vahşileşebilir, ürkütür, heyecanlandırır. bunu belirtmek üzerime vazife midir bilemem ama güzel müzik yapan bir gruptur. elsieanne caplette'in büyüleyici sesiyle akıp gider melodiler.

  dinlememiş olanlara oldukça başarılı bir örnek sunulabilir.

  (bkz: paranoia)

  http://fizy.com/s/15apso
 • "elsieanne, sen insansan ben neyim?" diye sormama vesile olmuş, pek iç gıcıklayıcı, nefis bir vokale sahip, portishead'e kıyasla, ki pek de aynı kulvarda sayılmazlar bence, tazecik trip-hop grubu.
  fakat, kaç yıllık portishead dinleyicisiyim, ama kusura kalma beth gibbons'cığım, vokalde bu hatun sana milyon basar, hele de son albümdeki sesinden sonra.* hayat zor.
 • değişik bir şeyler ortaya çıkacak diye fazla bokunu çıkartmış trip-hop grubu. aslında trip-hop demek yanlış oldu, düzeltiyorum: downtempo. abartı geliyor bana, anlayamıyorum bir türlü kadının tribini, kafam o kadar yüksek değil belki de, bilemiyorum...
 • başarılı, vokali falan ilginç güzel ama sadece vokal değil, altyapılar enstrümanlar da çok kaliteli. dinlenilesi müzik.(fixed)
hesabın var mı? giriş yap