şükela:  tümü | bugün
  • gazozun enfes tadi cocukluk donemine denk gelen herkesin en az bir kez aklindan gecirmis oldugu dilek.

dun migros'ta yine vintage uludag gazozu nu alinca saniyorum icimdeki elvan depresti. gece ruyamda bir depoya giriyorum, depo silme elvan siseleriyle dolu. onum, arkam, sagim, solum her yer elvan. altin bulmuscasina seviniyorum. tipik ruya debelenmeleri yasiyorum. once bir kutuyu parcalayip bir sise aliyorum ve kafaya dikiyorum. kesmiyor bir siseye daha atiliyorum. sisenin yarisinda ic ic bitmez ne yapsak ki diyorum. tasiyabildigim kadarini eve tasiyabilirim. acaba bir kac kisiyi daha haberdar etsem mi?
    elvan i tanimamis olan yeni nesile alin gercek gazoz budur diyerek dagitsam mi? ruya bu ya, debelenip duruyorum.

sabah dolabi acip buldugumuz uludag gazozu na mecbur ediliyoruz. hayal kırıklıgimiz tavanda. gerci onda da efsane gazoz 1930 yazmakta. yine de kucucuk bakkalarin eski tip buzdolaplarindan cikma elvan gibisi yoktur.
  • '' elvan, bol şekerli ve gazı kendinden menkul bir değerdir. mavi arması ve hafiften pislenmiş gazoz şişesi tarzını bozmadan yeniden üretilmesi temennisiyle .."

deli valla
  • özelllikle ilkokul yıllarında kantinden alınan bol susamlı gevregin agızdaki kavruk tadı üzerine şahane gelen elvan gazosu şimdi yeniden üretilsin diye gönülden destek verdiğim kampanyadır. ancak elvan yeniden üretilse de zamane çocuklarının çift kaşarlı tosta diyet kola alışkanlığındaki bünyeleri yüzünden korkarım asla eski yerini bulamayacak, bir neslin çocukluk özlemi olarak şişeler baş köşede müzelik olsun diye saklanacaktır..
  • (bkz: hisar kola)
  • (bkz: sade gazoz)
  • yaş aynı yaş, damak aynı damak olmadıktan sonra aynı formül ve aynı şişede bile üretilse geçip giden yıllara tatlı bir ağıttan başka birşeye yaramayacağı, hatta işin kötüsü mamülün pazara sürülmesi sonucunda hababam sınıfı üç buçuk gibisinden bir sonuç elde edilebileceği korkusu nedeniyle mütereddit olarak yaklaşılması gerekilen kampanya.
  • gönülden desteklediğim kampanya.
  • sensun üreticeğinize milyonların hala özlemle içmek istediği elvan üretilsin tabikide, diye devam ettirilerek coca cola türkiye'nin dikkatini çekebilecek kampanya.
  • ahmet eralp tarafından eralp elvan adıyla gerçekleştirilen eylem.. sadece antalya'da içilebilir olsa da anlamlı.. tadı nasıl diye de merak ettiriyor adamı..