şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1995 çıkışlı bendeniz 2 isimli albümde 3. sıradaki pek güzel bendeniz şarkısı.

  bendeniz -1995- bendeniz ii - 03 - elveda dedin :

  elveda dedin
  bunu nasıl söyledin
  sokaklar yine bomboş
  acınacak haldeyim

  gözlerim doluyor
  tenimde bir üşüme
  gün geçer gönül döner
  unuturum belki de.

  kurtulur mu söyle bu kalbim bu sevdadan
  kolay olmaz öyle toparlanmak ardından
  kurtulur mu söyle bu kalbim bu sevdadan
  kolay olmaz öyle toparlanmak ardından

  yalvarmam, boşuna bekleme hiç aramam
  gün olur ayrılık unutulur, yeterim kendime
  yok olamam acılarla

  boşuna boşuna bekleme hiç aramam
  gün olur ayrılık unutulur, yeterim kendime
  yok olamam acılarla
 • türk popuna onlarca güzel şarkı armağan etmiş iki şarkı yazarının ortak eseri olmakla kalmayıp aynı zamanda söz konusu iki kişinin kariyerlerinin en parlak olduğu,en güzel şarkılara imza attıkları bir dönemin ürünüdür ve özellikle bendeniz cephesinde eski günleri özlemle yad ettirir.
 • harun kolçak vokali olan binbir bendeniz şarkısından biri, ama güzel. (ve evet 90'ların türk pop müziğinin gönlümde yeri bambaşka, ne de olsa çocukluğumuza denk geliyor. güzel günlerdi. kayahan'ı ayrı tutuyorum tabi. o travma yaratanlardan)
 • aşk acısını reddeden, unutulmaz sözlere sahip en iyi bendeniz şarkısı.
 • daha küçücük bir ilkokul çocuğuyken sarıp sarıp dinlemekten bozduğum bendeniz 2 albümünde en sevdiğim şarkıydı. seneler sonra zaman zaman açıp dinledikçe görüyorum ki '90'lardaki herhangi bir şarkının yanına yaklaşacak pek şarkı yapılmadı 2000'lerde, ve kimbilir belki de 1996 sonrasında... (bkz: onno tunç)
 • sözlerini bendeniz ve yıldız tilbe'nin birlikte yazdığı, müziği ise bendeniz'e ait olan şarkı. düzenlemesini murat yeter yapmıştır. yıllar sonra dinlendiğinde harun kolçak'ın geri vokalleri giden sevgiliye olduğu kadar geçen zamana da yakılan bir ağıta dönüşür.
 • türk pop müziğinin en underrated kadın sanatçısının mükemmel ötesi şarkısı. ne kadar övsem bir kelime eksik kalır. o muhteşem ses, harun kolçak'ın müthiş vokali ve aysel gürel'den sonra en iyi kadın şarkı sözü yazarı yıldız tilbe'nin katkılarını sunduğu bu güzide eser. dinlemekten bıkmadığım
 • 90'lar deyince aklıma bendeniz gelir, bendeniz deyince de bu şarkı.. walkman'de döndürüp döndürüp dinlerdim bendeniz 2 albümünü, hatta yanlışlıkla bu şarkının üzerine kendi sesimi kaydetmişliğim var. her şarkısı çok özel ama bu başka..
 • düzenlemesi murat yeter'e aittir, muhteşem introsunu ne zaman duysam gözlerimi kapattığım an 90'lara ışınlanıyorum sanki..
  sözlerine yıldız tilbe'nin de katkıda bulunmuş olması şarkıyı daha bir özel kılıyor...
 • çok çok güzel şarkı. basların coştuğu düzenlemesi enfes. arkada harun'un vokalleri, sözler güzel, daha ne olsun.

  "gün olur ayrılık unutulur, yeterim kendime"