şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir e-mail programı. arayüzü thunderbird'den iyi, outlook'tan kötü.

  http://www.emclient.com/
 • oldukça memnun kaldığım mail programı. hızlı ve güvenli çalışıyor. yaklaşık 2 yıldır 4 bilgisayarda çalıştı ve outlook veya thunderbird deneyimlerinden sonra iyi geldi bize. özellikle çoklu mail yönetiminde iyi performans alıyoruz.
 • opera ve thunderbird'ü sollamış client. hızı ve arayüzü tatmin edici. şahsen ben tatmin oldum.
 • bu kadar güzel birşeyin bedava olmasını ben anlamıyor. bundan sonra çıkan dandik dündük web appi html viewer ile contain eden saçma sapan bir sürü uygulama hemen para mara diye sayıklarken bu adamlar al abi personal licence güzel güzel kullan, arada bir arkadaşlarına da anlat onlar da kullansın diyor.
 • itiraf ediyorum ki piyasasının en iyisi. bir bilişim eleştirmenine de iştirak ettiğim gibi "outlook'u biri tahtından edecekse bu em client olacaktır. yine de belli başlı kusurları yok değil ama ımap performansı en iyi mail istemcisi olduğu su götürmez bir konu. xmpp olmasa da sohbet desteği konulmuş. biraz gecikmeli de olsa filtreler iyi çalışıyor.
  filtreler thunderbird kadar işlevsel olmasa bile yerinde ve iş görüyor. filtrelerin filtrelenememesi kötü bir izlenim. yani bir maile dair filtreyi yeniden düzenlemek istediğinizde biraz gözleriniz yoruluyor. hele ki filtreleriniz bir hayli fazla ise. diğer yandan oluşturmuş olduğunuz mail filtrelemelerinin tüm filtrelemelerine bütüncül bir yaklaşımla uygulanması yine thunderbird karşısında bir eksisi ama en önemli eksisi değil.
  em client'in en önemli eksisi "düz metin" ya da plain text olarak isimlendirilen mailleri "yanıtla" yaptığınızda maili tek satıra dönüştürmesi. ufak bir bug. bir iki satır komutla çözülebilir bir hata ama olsun yine de bir hata. sonuçta satır içi yanıtlamanız gereken veriler olabilir.
  ücretsiz sürüm iki ayrı maili program üzerinden kullanmanıza müsaade ediyor. bir aylık deneme sürümü boyunca size sınırlandırma yapmıyor. fakat ürünü bir aydan önce kaydettirmek istediğinizde elinizden bir aylık hakkınızı da geri alıyor. ne diyelim, canı sağ olsun. java tabanlı çalışan güzel bir program. herhangi bir kasma ya da bilgisayarı sömürmesi sözkonusu değil. eski bilgisayarlar da bile rahatlıklıkla kullanılabilir.
  arayüzü orijinalleştirilebilir ama nedense outlook'tan büyük ölçüde kopyalama yapılarak risk almaktan uzak durulmuş. ileride yaygınlaşmasını arttırabilirse ki şu an için grafikleri çok da iyi durumda değil, arayüz değişikliğine, eklenti opsiyonlarına ve thunderbird'e getirdiğim eleştirideki gibi "kullanıcı bilgileri" senkronizasyonuna belki yer verebilirler.
 • son bir aydır two factor authentication problemi yaşatmakta ve kullanıcılar bu güvenlik önlemini devre dışı bırakmadıkları için hesaplarına ulaşamıyorlar. utanmadan bir de topu google'a atıyorlar. çirkefliğin dibi bu olsa gerek.

  alternatifleri diğer client'lar bu sorunu yaşatmıyor hemen imdada yetişiyor ancak, sorumsuz tavırları ve hala bir çözüm sunamıyor oluşları resmen bitik olduklarının bir göstergesi.

  bir diğer şuursuzlukları ise lisans ücretini ödemiş kullanıcılara çıkıp two factor authentication'ı devre dışı bırakın diye sözüm ona yol gösteriyor, yardımcı olduklarını sanıyorlar.

  https://forum.emclient.com/…n-and-java-script-error - http://i.imgur.com/wztklvf.png

  https://forum.emclient.com/…t-request-being-ignored - http://i.imgur.com/0qoojrl.png
 • walla bende bir sorun olmadi henüz. gmail ve outlook hesaplarini kullaniyorum. standart ayarlari ile...
 • outlookta bir arama yaptığımda yaklaşık 30 saniye beklemem gerekiyor windows dizini aramayı yavaşlatıyor saçmalığından dolayı.

  en sonunda tak etti, bunu kurdum, hiçbir ayar yapmadan tüm herşeyi içe aktardı ve kullanmaya başladım. sonuç ise mikemmel, yaz entera bas tak diye çıkartsın aradığın şeyi.

  cansın em client.
 • daha iyisi yok