şükela:  tümü | bugün
  • emaar square projesi kapsamında açılacak olan istanbul'un yeni alış veriş merkezi.

https://www.facebook.com/emaarsquaremall
  • (bkz: emaar square)
    (bkz: #65483015)
  • (bkz: http://www.emaarsquaremall.com/)

hayaller apple store, uniqlo ve cheesecake factory, hayatlar krispy kreme, defacto, samsung store. lan bari teknosa olaydı.

pazarlama stratejisini de anlamak çok güç, buranın dinamosu ünalan mahallesi apaçileri, etraftaki sitelerde veya çamlıcada oturan orta-üst arası semi-muhafazakar tayfa ve yol üzerinde 14b'den inen ümraniyeliler olacak ama adamlar özel davetler yapıp jet sosyeteyi buraya eklemlemeye çalışıyorlar, boş bir çaba. istinye park'ın başarılı olmasının sebebi servet üçgeninin ortasında kalması ve doğuş'un retail'deki başarıları. siz bağdat caddesi'nden tünel yapsanız o trafiğin onda birini anca çekersiniz gibime geliyor. mağazalar ise belli ki parasını basınca bile gelmiyor.

eee napacaksın? eninde sonunda ramazan'da mesir macunu dağıtmaya başlayacaksın sayın emaar square mall kardeşim. ayrıca yönetim danışmanlığı aldığın firmadan da elini ayağını çek tez zamanda. yoksa bin yıl daha avmetkinlikleri.net'ten ısmarlama animasyoncu getirmeye devam edersin.

ve ayrıca tramvay vardı ne oldu ona? restoranların %66'sı açık havada olacaktı, ne oldu o iş? watergarden planlarınıza taş mı koydu yoksa. sıkışık foodcourt 'unuzun ortasındaki çeşme nedir allasen, sigara içicileri sırf bunun için sizi tercih edecek sanki. ben diyim 1 seneye orayı kaldırırsınız.

sinema ise bokunu çıkarmış, 14 salonluk bir cinemaximum var. 4dx, mpx, golden class derken ortalama bilet fiyatı 30 liradan hallice. bir süre sonra başlar damping kampanyaları, lise önünde kupon dağıtmalar.

otopark çıkışına ise polis koyun bence, kargacık burgacık virajı alamayan sosyetenin tutanaklarını tutturursunuz.
  • konumlandığı muhit yüzünden 1-0 yenik başlamış ve insanların yeni avm açılmış koşun merakı bittikten sonra ancak o çevrede oturan dar gelirlilerin sosyalleşme mekanı olacak. istanbul'un jet set sosyetesini değil bence takunyalı sonradan görme zenginleri hedeflemiş olabilirler kanısına vardım. henüz mağazaların çoğu açılmamış. zara açıldığında sanırım devasa bir mağazası olacak burada. ortaya kare bir havuzumsu yapıp etrafını çevrelemek herhalde türklere özgü bir şey olsa gerek. yemek yeri sadece foodcourttan ibaret değil. turkish village kısmı görüntüsel olarak hoş ve bir kaç alternatif daha var. yalnız avlu kısmında simit sarayı, mado, saray muhallebicisi gibi gayet yandaş üçlü olması bile benim için hedef kitle hakkında ipucu verdi. aradan starbucks, espresso lab tercih edilebilecek yerler olarak sıyrılmış. ücretsiz konser için gittim. alışveriş için gitmeyi tercih etmem. sadece cheesecake factory açılırsa gitmeyi tercih edebilirim. onun dışında bana çok dağınık ve büyük geldi. büyük olduğu için de insan resmen yoruluyor gezerken.
  • websitesi üzerinde konum bilgisi sanki devlet sırrı gibi.
    bu nasıl bir websitesidir mk?

http://www.emaarsquaremall.com/
  • beğenmediğim avm. ulaşım sıkıntılı. o trafiğe
    arabayla girmek için şuursuz olmak lazım.

çok biçimsiz. bir sürü kat var ve hepsinin planı farklı. sürekli neredeyim, ne yonden geldim, nereye gidiyordum diye düşün dur. dükkanların yarısından çoğu boş. galeries lafayette tam bir hayal kırıklığı. paris'tekini görmeyen beğenebilir belki, ama paris'e gitmemiş biri zaten oradaki hiçbir ürünü alacak durumda değil.

ücretsiz interneti kullanmak icin telefon ve mail adresinize reklam gönderme iznini vermeniz şart.
  • kimsenin gitmeyip iflas etmesi ve yerli ürünler üreten bir fabrikaya dönüşmesi için dua ettiğim iğrençlik abidesi. bir diğer iğrençlik abidesi için (bkz: ritim istanbul)
  • haftasonu gittiğim avm, libadiye üzerinde olması sebebiyle önünden envai çeşit otobüs geçiyor. ulaşım bu sebeple kolay.

çok pahalı ve lüks olması nedeniyle genel olarak "kim buradan alışveriş yapacak, hedef kitle yanlış" vb gibi yorumlarla yaklaşılsa da, ben buranın kendi kitlesini etrafındaki rezidanslarla kendisinin yaratacağını düşünüyorum. 1+1'i bile 1.5 trilyon olan dairelerden bahsediyoruz. kimse olmadı arabı gelip oturur gibi görünüyor.

onun dışında benim gibi otobüsle gelenler için lcw, defacto, pull&bear vb gibi mağazalar da mevcut :)

içerisinde gezinmek ferah ve eğlenceli, saat kulesinin olduğu kısım yukarıdan bakınca güzel görünüyor. sırf dekordan ibaret olsa da başarılı buldum. akvaryum benim için hayal kırıklığı oldu, girişte ve her katta "kral timsah istanbul'da" vb gibi reklam üzerine reklam yapsalar da akvaryum giriş fiyatları çok pahalı. çocuğuna bir timsah göstermek için kimsenin o kadar para ödeyeceğini sanmıyorum ve bu arada evet çocuklar da paralı.

avm içerisinde migros, karfur gibi bir market göremedim. bunun sebebi olarak alkollü içki satan hiçbiryeri kabul etmeyecekler diye duydum ancak efsane de olabilir tabi. girişten itibaren her yere koydukları "prayer room/dua odası" panolarıyla "eee?" dedirtti aynı zamanda.

libadiye gibi bir yer seçimini ilginç bulsam da bundan sonraki devamlılığı hakkında pek bir tahmin yapamıyorum açıkçası. bekleyip göreceğiz.
  • libadiye'deki vahadır gözümde. alışverişten, avm'den pek de haz etmeyen biri olarak açıldığından beri 3-4 kere gittim. bence sadece bir avm değil. ortadaki post-modern binalarla çevrili açık alanı çok keyifli. o alan bana yurt dışındaymışım hissi veriyor. ya da ben yurt dışını çok özledim bilmiyorum. belki onun etkisi. alıp kahvemi açık alanda oturuyorum. arada müzik eşliğinde su gösterisi falan oluyor. kalabalık da değil çok fazla. gayet güzel. seviyoruz.
  • inşaatından açılışına kadar küfür etmeme rağmen iyi ki açılmış dediğim avm.
    zira avizeciden başka bir bok bulamayacağınız, 2011'de mcdonalds'ı aradığınızda oraya servis yapmıyoruz cevabını aldığınız* libadiye caddesini azıcık ta olsa çekilebilir kılmıştır.

edit: ayrıca yemek katındaki tuvaletlerini aperture science'ın yaptığını düşünmekteyim. zira o kadar karışıkki kendinizi portal testlerinde zannedip karşınıza glados'un çıkmasını bekliyorsunuz*