şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu konuya dair en efektif yöntem sanırım mail kutusu içinde herhangi bir kategori oluşturmadan, kategorizasyonu mail kutusu dışında yapmaktır. elbette gelen her maili okumak şartıyla.

  misal, tedarikçilerinizden birine sipariş geçtiniz. o siparişin içeriğini kullanıyorsanız ya ilgili bilgisayar programına işleyin ya da bilgisayarınızda "verilen siparişler" klasörü açıp her sipariş için ayrı ayrı dosyalar açıp siparişleri oradan takip edin. siparişler tedarik edildikçe de kendi anlayacağınız şekilde işaretler koyun vs.

  ya da size bir sipariş geldiğinde o siparişin programda kaydını tutun ya da "alınan klasörler" adında bir klasör açıp bir üst paragraftaki yöntemi uygulayın. siparişe dair teknik resim ya da başka ekler varsa, ya da sizin oluşturacağınız veriler varsa onları da aynı klasörde tutun ve takibini yapın.

  veyahut da sizden bir teklif istendi. yine benzer şeyleri yapın.

  kısacası aldığınız tüm mailleri muhakkak okuyun ve gelen kutusunda okunmamış mail kalmasın. o mail hakkında ne yapılacağına ya da hiçbir şey yapılmaması gerektiğine anında karar verin ve anında ilgili yerde kaydını oluşturun. gönderilen maillerin içeriği için de bu geçerli. bu şekilde işi mail kutusu dışında çözmek bana daha rasyonel geliyor nedense.

  not: sadece tavsiye, hadsizlik değil.

  edit: masa üstünü temiz tutmak da önemli. masa üstü olabildiğince boş olsun ve notlar adında bir txt. dosyası muhakkak olsun.
 • aldığım mail sayısından dolayı yönetemediğim bir durum.

  bir de tabi whatsapp mesajları da ayrı bir kalabalık(mailimi atlamayın lütfen yazıp ayrıca trafik yaratanların sayısı hariç).

  bazen 3 telefonumun da aynı anda çaldığı bir de telefon trafiği.

  yönetebilenin önünde ceketimi ilikliyorum. bende bir sorun varsa bilmek isterim.