şükela:  tümü | bugün
 • insanoğlu en güvendiği kişilere önem verdikleri malı , nesneyi , ideolojiyi emanet ederler. mal ve nesne konusunda çok az insan emanete hiyanet etsede ideoloji konusunda aynı şeylerin geçerli olmadığı durumdur.

  bir kaç haftadır atatürk'ü nesnel şekilde bize hatırlattığı yerlere itibarsızlaştırma çabası vardır. bir kısmında geç kalınmış tepkiler olsa bile (halı sahaya 30 yıl sonra) bazılarınada hızlı bir şekilde eyleme geçilmektedir.

  buraya yapılan eylemler için götünüz yiyorsa yaparsınız , adamı sikerler , aha buradayım hadi gelin vs vs.
  söz konusu cumhuriyet olunca emaneti koruma çok daha zayıf şekilde kalmaktadır.

  cumhuriyet şöyle iyi böyle iyi diye sıralayıp ahkam kesecek değilim. ama hayatından bize özgürlük veren gelmiş geçmiş en iyi 3 türk liderden biri olan mustafa kemal'in emanetini korumak bizim en büyük görevimizdir.

  referandum hazırlığında bulunan bu kişilere , bunlara destek olan sözde milliyetçi bahçeli ve saz arkadaşlarına , chp genel başkanlığı seçiminde muharrem ince'nin "bundan sonrası yok , ya bu gün iktidar için çalışan biri olur ya da cumhuriyet elden gider, yok bunun dönüşü" sözüne itibar etmeyip kk'yı seçenlere , bu günden başlayarak karşıt fikir propagandasına başlanması gerekmektedir. onlar bu sistemi getirmek için titizlik içinde 15-16 yıldır tam teşekküllü şekilde çalışmaktadırlar. bu geçen sürede bu kişilere karşı kazanılmış bir demokrasi başarısı , hak ve özgürlük yoktur. bu son çarede "muhtaç olduğumuz gücün damarlarımız daki asil kanda " mevcud olduğunu hatırlama ve hatırlatma vaktidir. ya bu gün ya da hiçbir zaman. özgürlüğümüzü ve emanetimizi 2 gün tatile , 5 kuruş maaşa satmayın.

  onların 15 temmuz ruhu varsa bizim de 19 mayıs ruhumuz var.