şükela:  tümü | bugün
 • genellikle kendi salakliklari yuzunden yasanan tatsizliklari, temizlikci kadinin salakligi olarak nitelendirip, bi de bunu utanmadan sozluge yazmak da kimi durumlarda fena halde emege saygisizlik anlamina gelebilir.
  (bkz: temizlikci kadin salakliklari)
 • eksi sozluk yonetiminin 250 entry sonra bir entrysinde hata cikti diye suser'i caylak yapip, caylakliktan cikmak icin yazdigi 10 entry'yi 250 tanesinin daha oldugunu dusunmeden kullanici hesabini ve yazdigi 250 tane entryi silmesi. (bkz: kendimden biliyorum) (bkz: dokunsalar aglarim)
 • patron kisinin isçisinden satın aldıgı emege düsük fiyat vermesidir. bu minvalde asgari ücret zırvalıgı tümüyle emege saygısızlıktır..
 • dilbilimi olarak tam tersi olsa da aynı kavramı ifade eden:
  (bkz: emeğe saygı göstermek)
 • emeğin kapsamının bazı kişilerin kendi çıkarlarına göre alabildiğince genişletilmesinden dolayı elimizin kolumuzun bağlanmasına sebep olan ve ota boka saygı göstermek zorunda bırakılmamıza meydan veren bir modern insan ayakları durumudur. en iğrenç olanı yolda burnunuza dayatılan ve ille de almak zorunda bırakıldığınız broşür durumlarıdır. istiklâl'de yürürken bir genç kızımız veya erkeğimiz tarafından burnunuza bir kağıt parçası tutuşturulur. gayriihtiyari alırsınız, göz atarsınız ve ilginizi çekmediği için iki adım ilerideki çöp tenekesine sallarsınız. o broşürü elinize tutuşturan genç bundan çok alınır ve duygusal ve ders verici ve entellektüel ve kültürlü ve modern ve herbi iyibişey laflarla size saldırıya geçer. bu saldırının en vurucu cümlesidir "emeğe biraz saygı ama yani".."olur canım, sen emek verdin ya, onu alır çerçeveletir, evimin duvarına asarım" diyesi gelir insanın ve fakat lahavle demek daha kestirme olur.
 • counterstrike'da du$mana mp5 ve strafe e$liginde verilen 95 damage'i sonlandiran, sizi arkanizdan takip edip kolay anlarda ate$ etmeye ba$layan, yoksa pisan zihniyetin en birinci eylemi. olsun varsin, yeter ki takim kazansin.
 • hayvan gibi çiğköfte yiyip sıçamamaktır.