şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda her taksinin üzerinde gördüğüm yazıdır.
    yağmurlu havada durmaz, kısa mesafeyi beğenmez almaz, trafikte sinyal kullanmadan her şeridi kendi malı görür, yolu uzatır fazla fazla para alır sonra da arabasının arkasına 'emek hırsızlığına hayır' yazılı sticker yapıştırır.
    13 yıldır korsan taksi kullanan biri olarak aşırı memnunum. kendimi kazıklanmış hissetmiyorum. istediği yoldan giderse gitsin fiyatın artmayacağını biliyorum. genellemek istemiyorum ama sarı taksilerin çoğu maganda gibi araba kullanıyor. emekse korsanı da, uberi de emek harcıyor zaten.
  • modern zaman şehir zorbalarının yeni sloganı.

geçen cumartesi kızımın tekvando kursu sonrasında taksiye bindik , e5'e çıkınca baktık sağlam bir trafik var eleman içerenköy tarafına girdi , herhalde alt yoldan gidecek dedim.
    döndü çok trafik var sizi indirsem , metro ile gitseniz dedi.
    ben de metro ile gidecek olsak metroya binerdik , sonra insanlar alternatifleri kullanınca kızıyorsunuz dedim.bunun üzerine şikayet edeceğimi de düşündü sanırım ödeme almayayım sizi indireyim dedi (taksimetre 7.5 tl).inerken über için devlet çözecek bu işi dedi (kendilerine bazı sözler verilmiş sanırım)

über çağırayım dedim baktım tam karşıda taksi durağı neyse dedim 50mt kadar yürüdük , uygulamayı açtım fiyat pahalı , 5 dakika sonra taksiden daha ucuz bir fiyat çıktı.hemen araç çağır dedim.geldi gayet keyifli bir yolculukla eve geldik.hatta ufaklığa lunapark gibi dedim o da lunaparktan eğlenceli dedi.

sonuç olarak benim gözümde emek hırsızı olanlar taksiciler , über'de ise hem muhatap hem de kalite var.araçlar kaliteli , takside ki gibi aman dolaştırmasın diye gözünüzü dört açmanıza da gerek kalmıyor.