şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bizleri hiç şaşırtmayan hadisedir. daha 1 ay olmadı başbakan çıkıp ayrım gözetmeksizin tüm emekliler 1000 tl alacak dedi. bakalım şimdi ne diyecekler.

  muhalefetin 2015'ten itibaren yaşanan sürecin ve atılan bu kazığın meydanlarda hesabını sorması lazım.

  eyyyyy aktroller!!! dekont içerir.
 • seçimden önce bari 1000tl verseydin sonra yavaş yavaş düşürür ve yok ederdin.

  akp böyle ters köşe olduğunda aktolllerin yazdıklarını okumaya bayılıyorum.
  merakla bekliyoruz efenim.

  edit: açıklamalar yaldır yaldır geliyor yine haklı(!) çıktılar ya la.
  vefat eden emeklinin eşi bu ikramiyenin hepsini alamıyor neden?
  hak mı etmiyor?
  üç kuruş para veriyorsunuz onda da kesinti yapıyorsunuz.
  bu da size çok mantıklı geliyor öyle mi?
 • demek ki evdeki hesap çarşıya uymadıysa.
 • maaşın dörtte üçü, ikramiye'nin de mi dörtte üçü dedirten rezalet.

  ikramiyeyi tam verseler ölürler mi?
 • "olayı iyice okumadan başlık açıyorsunuz, sonra da aktroll'lerin diline düşüyorsunuz" dedirten yanlış başlıklardan biri.
 • emekli kendi hak sahibiyse tam alır.buradan eleştiri yapılması haksız bence.ikinci üçüncü hak sahipleri maaslarinida kesintili alır.burada eleştirel bişey göremiyorum.

  bilal'e anlatır gibi editi: muhalefet alınan maaşa göre ikramiye verecekler dediğinde yani 1000 maaş alana 250 1500-2000 alana 500 gibi. başbakan ve bakan maaş miktarına bakılmaksızın her bir emeklimize 1000'er lira verilecek diye açıklama yaptı.dun özellikle sorduğum geneli esnaf emeklisi emekliler hepsi net 1000 almışlar.300-500-750 diyen hepsi dul ve yetim aylığı alanlardır.

  bu ikramiye seçim yatırımıdır.aldiginizi alın oyu kime atmayacaginizi bir daha iyi anlayın.
  chp'liyim.
 • hak sahibi, vefat edenin maaşınin ne kadarını alıyorsa o kadar da ikramiyeyi alacaktır. misal oran 1/2 ise tutar 500 gibi görünüyor fakat eğer vefat edenin maaşınin mesela yüzde onu devlete kalıyorsa bu tutar 300'e düşer. yani maalesef siyaset kanadı yuvarlak konuştu konu hakkında. gazete haberi de yanlis ayrıca. detaylı örnek:
  a kişisinin emekli maaşını iki varisi alıyorsa ve emeklinin maaşınin belli bir yüzdesi devlete kalıyorsa, eskiden varis olan oğlunun 26 yaşına girmesi gibi, toplam 600+300 tl ikramiye alınacaktır.
 • muhalif kanadın akit’i oda.tv’nin çarpıtma haberidir.
 • biz seni seviyoruz muhalif kardeşim. dert etme. üzme kendini.
 • (bkz: bütün aktroller toplandık)

  adamlar nasıl koordinelilerse hemen arka arkaya savunma amaçlı entry girmişler.

  başbakan açık açık söylemiş her emekliye 1000 tl verilecek diye, madem kesinti yapacaktınız niye insanları boş yere umutlandırdınız. bas bas reklam yapmayı biliorsunuz "herkese 1000 tl verilecek" diye ama fiiliyatta herkese 1000 tl verilmeyince "şu kadarı kesiliyor normal" hadi ya.

  valla iktidarın işi zor adamların maaşlıları bile niteliksiz boş yere kaynak israfı.

  edit: burada eleştirilmesi gerekilen kısım dul ve yetim aylıklarında olduğu gibi kesinti yapılmasından ziyade hükümetin herkese 1000 tl veriyoruz dedikten sonra böyle bir kesinti yapılacak olmasını söylememesi, insanlar hala bu eylemi mantıklı buluyorlar çok enteresan.