• tahmin edilenden daha sert olabilir. dün sabah bir sgm müdürlüğüne takriben 70' li yaşlarda bir teyze gelerek feryat figan parasının niye az verildiğini soruyordu. ramazan günü bu sıcakta o yaşta bir kadını buralara sürükleyenler elbette bunun hesabını verir.
  • verildigine sukretsinler diyenler var da en bastan 1000tl verilecek diye aciklanmasa boyle olmazdi. soyle soyle sartlar var buna uyana 1000 lira yatcak digerlerine de azalarak yatacak deselerdi.

ellerine yuzlerine bulastirmasalar iyi oy gelirdi ama pek + olarak yansiyacagini dusunmuyorum.
  • bir kesim emekli tarafından "kötü yönetiyor ama yine de bizi görmezden gelmiyor. bu gitse ülke iyice çıkmaza girecek" şeklinde yorumlanmaktadır.

kaynak: millet olmayan kıraathaneler.
  • kendi adıma fikrimi değiştirmeyecek.
    bin lirayı afiyetle yedikten sonra karın tokluğu ve iç rahatlığıyla oyumu muhalefete vereceğimi ilan ediyorum.
    bu hiç de nankörlük değil.
    halka dolarları bozdurma çağrısı yapanların hatalı tercihleri yüzünden yılbaşından bu yana kur etkisiyle 12 bin lira kaybetmiş biri olarak, 2 bin lirayla kandırılabilecek kadar salak değilim.
  • bir türlü bankadan almaya gidemediğim ikramiyedir.seçim bittikten sonra bir daha göremeyeceğime inanıyorum çünkü.bunca yıldır bizi görmezden gelen, uzun yaşamamızdan şikayet eden bir partiye de verecek oyum yok, bir sürü ölü yıkayıcısı sürdüler topluma adamlar gözümüzü kolluyorlar biran önce yıkayalım da pamuğu sokalım diye..
  • seçim yatırımı olarak değerlendirildiğinde, seçimden önce vermek yerine, seçildiğimizde vereceğiz denmiş olsaydı daha pozitif yönde bir durum olabilirdi diye düşünüyorum.
  • bin lira beklerken, 750 lira alan dul ve yetimlerim, ciddi şekilde etkilemesini beklediğim durumdur.
  • birçok kişinin kaçırdığı bir şey var. bu tarz ikramiyelerin sadece doğrudan etkisi yoktur. dağıtılan para çok ciddi ve bu para yine devlet politikalarının bir sonucu olan temel ihtiyaçlarının fazla olduğu kesim yani emekliye gidiyor.

sonuç olarak hem doğrudan sizi düşünüyoruz mesajı hem de devlet eliyle tüketim hızlandırması yaparak piyasadaki likidite sıkıntısını en azından temel ihtiyaçlar bazında çözmek. bu da dolaylı etkisi.

tanım: etkisinin doğrudan değerlendirilmemesi gereken durum.
  • kimsenin oyunu değiştireceğini sanmıyorum. akp'ye oy verenler daha çok savunacaklar, oy vermeyenlerde bir güzel yiyecekler paraları.
  • hatta gündeme gelmesine sebep olan chp, iyi parti, saadet partisine ilave oy olarak da geri dönecektir.

kimse kusura bakmasında bu millet, emeklliler, işçiler, memurlar, köylüler salak değil.
hesabın var mı? giriş yap