şükela:  tümü | bugün
 • babam'ın da emekli olduktan sonra bunlardan birine dönüşmesi, gözümde kuvvetle muhtemeldir.
  edit: baba emekli oldu, tabi iki yıl önce buraya yazdıklarım da.
 • bir zamandan sonra facebook okey, mynet okey falan paklamıyor. arada google earth de takılıyor, youtubede konudan konuya atlıyor; bir bakıyorum belgesel diğer baktığımda kick boks izliyor. her gün eksik etmez sudokunu.

  yukardakilerin hepsinden sıkıldıysa gelir size sataşan babadır. bu sataşmanın sonu kavgaya bile gidebilir, dikkat etmek lazım.
 • bıkkınlık getiren bir an sonucu kendisine özellikle anne (babanın eşi)* tarafından işin gücün yok mu senin dendiğinde çok fena içerliyorlar, benden söylemesi. anneleri uyarın.

  (bkz: yaşanmışlık kokan entry'ler)
 • hem emekli olmuş hem de menepozlu olan anneden daha az terör estirendir.
 • kayınpeder evdeki eşyalara yöneltiyor terörünü. evde oldu mu tüm dolapları, çekyatları, bazaları elden geçiriyor. eşyaları kafasına göre düzenliyor, yerlerini değiştiriyor.

  birgün evyenin altındaki dolapta bir pet şişe su bulmuş. "bu yarım şişeyi niye bırakmışlar ki!" diyerek kaldırıp tezgahın üstüne koymuş.

  kayınvalide de susayınca bakmış tezgahta su, almış dikmiş kafaya. tadı garip gelince hemen tükürmüş, bi öğürtü bi bağrış çağrış. koşturduk hastaneye.

  meğerse kayınvalide bi temizlik ürününü yer kaplamasın diye şişeye boşaltmışmış. allahtan ürün bitkiselmiş de hastanede fazla bir şey yapılmadan eve döndük.
 • bizimki rahat durmamış gene. gerçi aradan yaklaşık 2 ay geçti ama şimdi aklıma geldi.

  evde kullanılan ilaçlar kah poşetin içinde kah plastik kaplarda bir dolapta karışık bir şekilde durduğundan kayınpeder düzenlemek istemiş. süresi geçenleri, boş kutuları vs ayırmış, hepsini biraraya getirmiş, dolabı adam etmiş. iyi güzel ama sonrası çok can yaktı.

  bir pazar onlarda kahvaltı yaptıktan sonra kendi evimize geçtim. hanımla kızım onlarda kaldı. yarım saat geçmeden bir telefon geldi, hanım telaş içinde "kız ilaç yutmuş galiba, koş" dedi. hızla çıktım yukarı, baktım çocuğu kusturmaya çalışıyorlar. "noldu?" dedim, bir peçetenin içinde bir hapın yarısını verdi, "bunun yarısı yok, galiba yutmuş" dedi.

  hanım ortalığı toplarken kız da yerde oyalanıyormuş. daha önce hanım öğretmişti "yerde bulduklarımızı anneye veriyoruz" diye, bir hap bulmuş, yarısını koparıp yutmuş, yarısını da annesine uzatmış.

  aldı bizi bir telaş. koşturduk hastaneye. doktor hapı görünce "kalp ilaçlarına benziyor" diye korktu. ilacın ne olduğu da üzerinden belli olmuyor. evde kutusu falan da kalmamış. eczaneden eski ilaçların listesine baktık, uyan bir şey bulamadık. kayınpeder gil özel sigortalı olduğundan ilaçları sgk'da çıkmadı.

  doktor sağolsun bu arada işi şansa bırakmamak için hemen mide yıkama işlemlerine başlamış. eczaneden dönünce baktım 2 hemşire, hanım ve doktor yıkama için uğraşıyorlar. çocuk da maşallah güçlü, zor zaptediliyor; ağlamaktan ortalık yıkılıyor. dayanamadım manzaraya, tekrar eczaneye gittim ilacı bulmaya.

  allahtan özel sigortanın anlaşmalı eczacısı geldi oraya ve sistemden eski ilaçları çıkardı. kayınvalidenin kolestrol ilaçlarından biriymiş.

  bu arada yıkama bitti, doktora ilacı bildirdim, "4-5 saat müşahede edelim" dedi. çocuk burnunda hortumla yattı odaya. oynamasın diye ellerinden tutarak bekledik 5 saat.

  perişan olduk. allah kimseyi evlat acısıyla imtihan etmesin. müşahededeyken ağlamamak için zor tuttum kendimi. ilaçları toparlarken birinden bir tane düşmüş demek ki kayınpeder üzüntüsünden içeriye giremedi.
 • yıllık izinde bile 1. haftadan sonra kayışı koparan babamın emekli olduğu zaman fazlasıyla estireceği terördür.

  hayır bir insan durup dururken neden musluk tamir eder?
 • eşi kumaş pantolonunda çift ütü çizgisi yaptı diye pantolonunu salonun duvarına çiviyle çakarak eşini ve pantolonunu cezalandıran bir emekli astsubay tanıyorum. topunu ahşap boyama kursuna göndermek lazım bunların.
 • arkadaşımın iyi bir şef olan babasıdır. annesini yemek yaparken sürekli eleştiriyormuş. annesi" oğlum börek yaparken geldi şeker falan kattı içine. bir uğraş bul babana. " diye dert yanmış geçen gün.
 • ilk bir sene,iki sene sabahları yürüyüşe çıkar sonrasını tarif etmem mümkün değil... ota boka karşır ne yapacağını bilemez.

  sabahları işi gücü varmış gibi bizimle beraber kalkar bin tane direktif bin tane laf..

  yat uyu adammm yat uyuuu ! emeklisin lan sennn !!