şükela:  tümü | bugün
 • ne demeli bilinmez , dememeli mi ? ne etmeli ?
 • ülkede adam olamayanı polis yaparsanız böyle olur.

  hadi gelip şehit edebiyatı yapın, gelin gelin
 • vakti zamanında yolda elini kaldırdığında 3 şeritli trafiği durduran polis, bankada sıra beklememek için kamuflaj ya da üniforma ile bankaya giden askeri personel veya görevi boyunca hiç kırmızı ışıkta beklememiş müsteşar; emekli olunca ve devleti temsil eden üniforma veya protokol ayrıcalıklarını kaybedince, sudan çıkmış balığa dönüyor. dolmuşu durdurmak veya bankada sıra beklemek onlar için travmatik bir hal alıyor. 55-60 yaşından sonra etrafındakilerin onu dinlemediği, elini kaldırsa bile dolmuşun yanından geçip gittiği, insanların günlük itiş kakış içerisinde ona omuz attığı ya da sırasını çaldığı yepyeni bir hayatı öğrenmek zorunda kalıyor ve ona yönelik her davranışı kasıtlı ve şahsi görüyor.

  sonu intihara varabilen ciddi bir mesleki yıpranma ve bir nevi ptsd. örneğin, halen var mı bilmiyorum ama, eskiden bu gibi olumsuzlukları asgariye indirmek için, emekli olacak personele yönelik olarak tsk'da, sivil hayata intibak kursları düzenlenirdi.
 • ülkenin içler acısı durumunu ortaya koyan, giderek daha da sıradanlaşan olaylardan sadece biri.
 • kelek karpuzu almayan müşteriye bıçak çeken pazarcılar mı ağlıyor. hass...r
 • kendisini üzerime gelmeyin benim panik atağım var hepinizi vururum diyerek savunmuştur. *
 • emekli polisin yaptığının izahı yok zaten onu bir kenara koyalım. yalnız pazarcının da "siz seçemezsiniz ama size kaliteli ürünlerimden sunacağım." tavrı güldürmüştür. kesin zaten arkadan en kalitelisini veriyordur.

  bence bu olay karma olabilir.
 • bu tip olaylar genelde terör belası ile savaşan asker poliste görülür. örneğin emekli bi astsubay evinin önünde ailesini öldürmüştü. işin garibi astsubay aileyi çapraz ateşe almıştı. terör ile savaşan insanlar eski gücünü yitirdeklerini düşündüklerinden olaylara sert tepki verirler. burada bazı eşşekçilerin dediği gibi silah verenin diye küfür etmeye gerek yok.
 • cok insanin yapmak istedigini yapmis. öne cillop gibi meyveleri diz arkadan çürük çarık ne varsa kakala. türkiye'de esnaf ahlakı mı kaldı da esnaf vuruldu diye üzüleyim.
 • biz yıllarca doğuda masum insanları öldürüyorlar dedik bize propaganda yapma dediler. iyi ki artık haber ulaşım ağı güçlendi de herkes polis-asker vahşetini görebiliyor. geçmiş olsun dediğim olay.
  not : adam özelden mesaj atıyor: ''ama peğğağağa'' diye. ulan bu yazdığım satırların ''peğeaağğğaa'' ile ne alakası var? cümlenin başında sonunda ortasında terör, terör örgütü, pkk, ışid, kürt v.s kelimeleri ile ilgili birşey kullanmış mıyım?
  milliyetçilerin ilkel güdülerle hareket eden ve beyin kıvrımlarının gelişimini tamamlamamış canlılar olduğunu biliyordum. her gün biraz daha ispatlıyorsunuz sağ olun.