şükela:  tümü | bugün
  • emeklilik yaşıyla ilgili tartışmaların son noktası.
    acaba iyi bir şey mi, kötü bir şey mi diye düşünülmesi gerekir. gönül ister iyi yönünden bakılsın, öyle olsun; ama bakan makan veya haber spikerinin ağzından hayırlı bir şeyin çıkmayacağı hesaplamalarını dahil ettiğimizde, denklemi bardağın boş tarafı sağlayacaktır.
  • emekliliğin komple kalkması anlamına gelir, ki olmayacak şey değildir. yaşlılık yan gelip yatma zamanı değildir.
  • hemen uygulamaya koyulsun dedigim. yok oyle 70'inde emekli olup cami avlusunda takilmak, torun torbayla zaman gecirmek. calisip para kazanacaksin haci dayi.
  • böyle bir yaş var. hali hazırda işin de olsa veya çalışıyor da olsan giderek zamanın bollaşıyor ve sana olan ihtiyaç azalıyorsa emeklilik zamanın yaklaşmış demektir. ben hissediyorum yaklaştı. her şey bensiz yürüyor. ben orada olmadığım için aksayacak bir şey yok. kendime iş çıkarıyorum gibi oluyor. sanki aslında orada olmam için ben sebep yaratmışım gibi.
  • keşke öyle olsa dediğim bir hayaldir. işsiz kalmamak şartıyla tabi. kötü olan işsizlik, emeğinin kıymet etmemesi.

ekmeğin kavgasını verebilsek ölene kadar. şöyle kurt gibi, koştururken, ayakta bir vesileyle aniden gitsek sonra. "yaşlı kurt hiç diz çökmedi, yer bile istemedi, otuzundaymış gibi koştu durdu. bir saniye acımadı kendine. çocukları bitti, torunlarının üzerinden gözünü çekmedi. kadınına, kızlarına hep sahip çıktı, bırakmadı. dişleri sarardı, gözleri bozuldu, saçları gitti, ama avının peşini hiç bırakmadı..."

deseler.

düştüğümüzde arkamızdan bir imam bahşişleri götürüp, sümüklüler hıçkırıp duracağına, kalanı kokmasın diye biran önce toprağa verdikten sonra, anısına efeler bir güzel oynayıp rakı içseler....
  • çalışmaktan aklımıza gelmeyen bir gerçeği ortaya koyan başlık.

düşünebiliyor musunuz? 2008'nin nisanın bilme kaçından sonra sgk'ya girişi olanların 65 yaşında emekli olabileceğini.

65 yaş diyorum.

yazık.