• 24 liradır.
    sözlüğü pek ilgilendirmiyor belki yaş itibariyle.
    rezacığım uçak aldı bu arada.
    havuz ikinci kattan görünmüyor.

günde bir lira bile değil...
    utan türkiye.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27895604.asp
  • akp ye oy olarak geri donecektir suphesiz. (bkz: asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok) bu da donmustu misal.
  • işçisini, emeklisini isteyerek fakir tutup muhtaç hale getiren, istediği gibi silken akp ve zihniyetinin son eseridir. üzülmemekle birlikte gelecek yıllarda 15 tl'yi aşmayan zamlar bekliyorum, o biata o kadar tl.
  • dalga geçer gibi zam... vay garip anam benim. sen 30 sene hizmet et, sonra ayda 1000 liraya talim et...

24 liraymış. ayıp size be...
  • bir tür orospu çocukluğu.
    hakaret.
  • yakınlarda ekmeğe 25 kuruş zam geldi (1.25) günde 6 ekmek (3 öğün*2 ekmek) tüketen 4 kişilik bir aile, 24 lira ile sadece ekmek zammının yarısını ödeyebilir. evet 6 ekmek: sanmayın ki bu ailelerde anneler çocuklarına "çocuğum ekmeği az ye" diyor..

doğalgaz kombi ile ilgili binbir türlü strateji denedim: akşam salonun peteklerini aç, diğerlerini kapat. gece yatak odasını aç, diğerlerini kapat. bütün gün en düşük seviyede çalıştır vs. yok amk yok! 150 tl'den daha az olmuyor. o da akşam buz gibi eve geliyorsun, orta seviyede açıyorsun. gece 2 kat yorgan alıp üstüne kombiyi kısıyorsun ya da kapatıyorsun. bakın bunu biz yaparız ama çocuklu aileler yapamaz. vicdansız adi insanlar, 1000 liraya nasıl ısınacak bu insanlar, nasıl kira ödeyecek, nasıl çocuk okutacak!!

ygs için 50 tl, lys için (en az 2 oturum) 60 tl, toplamda 110 tl verip 1 (bir) çocuğunu sınava sokamayacak annelerin babaların gözyaşlarının nedenidir bu zam..

bakın bu da ekim ayında yapılan bir araştırma: "buna göre, dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) bin 205 lira 43 kuruş, gıda harcaması ile giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3 bin 926 lira 47 kuruş olarak belirlendi" http://www.fortuneturkey.com/…iri-bin-205-oldu-2189

yani neymiş, senin verdiğin para bu insanların sağlıklı (bonkörce değil!) beslenmesine bile yetmiyor!! sonra neden hırsızlık, neden intahar..

lan bi de demiyorlar mı türkiye'de asgari ücret avrupa birliği'nden yüksek, yemin ediyorum balsa ağacı ile çemçük ağızlarına vurasım geliyor.

göz göre göre bazıları 600 bin liralık saatler alabilsin diye milyonlarca insan çalışarak ölüyor. evet yaşamıyor ölüyor!
  • emeklinin hayatında hiçbir değişiklik yaratmayacak ama aynı zamanda birçok emeklinin vay be hükümet zam yaptı helal olsun diyeceginden emin olduğum olay.
  • babamı ilgilendiren zam. annem bari 100 lira artsaydı dedi, üzüldüm.
hesabın var mı? giriş yap