şükela:  tümü | bugün
  • chp grup başkanvekili özgür özel tarafından, kurban bayramı’nda yaklaşık 1650 tl tutarında bayram ikramiyesi ödenmesi için kanun teklifi verilmiş. aslinda tüm partilerin heybesinde benzer secim vaatleri vardı. eskiden olsa "akp'nin oylarıyla genel kurulda reddedilir" derdim ama mhp kelek yapmazsa kabul edilir.

bu ikramiyeden emekli milletvekilleri, bakanlar ve cumhurbaşkanları muaf tutulmuş.
  • kurban bayramı ve ramazan bayramı öncesinde 1000'er lira emeklilere ikramiye verileceği verileceği, başbakan binali yıldırım tarafından açıklandı.
  • cumhur ittifakı oy oranının %65 dolaylarında olduğunu bize teyit eden ikramiyelerdir.

(bkz: tarzan zorda)
  • takvim gazetesine 5 yıllık malzeme çıktı
  • seçim sonrası çok acı tedbirlerle finanse edileceği besbelli böyle bir ödemeyi seçimi kazanması garanti bir ittifak niye yapsın diye düşündürten haber.

seçimi atlatalım ne olursa sonra olsun mantığı ülkeyi ekonomik çöküşe götürür.
  • nedense benim mutlu olduğum haber. haklarıdır, alsınlardır.
  • cumhurbaşkanı vadettikten 24 saat geçmeden doların 5 kuruş zıplamasıyla, daha cebimize girmeden satın alma gücü erimeye başlamış olan para.
    korkarım cebimize girdiğinde 'kalp para'dan farkı kalmayacak!
  • saat 23:45 itibari ile atm'lerin önünde insanların almak için beklediği ikramiye. 00.00'da yatması bekleniyordu, sanırım 2 saat içinde yatacakmış. eninde sonunda yatar, herkes parasını çeker onda bir sorun yok ama aklıma takılan bir soru var, emekli maaşına haciz gelemediğini hepimiz biliyoruz, peki emekli'ye verilen ikramiye'ye bankaların haciz koyma gibi bir ihtimali var mı? bu konuda bir bilgi bulamadım.

bu kadar insan gecenin tam ortasından neden bankamatik'te para çekmek için beklesin. aklıma dillendirilen bu korku geliyor. tahminimce olmaması lazım. gece 12 de yaşlı başlı insanlar para çekip ne yapacaklar, tekel bayine mi gidecekler.