şükela:  tümü | bugün
  • eski sağlık yeni çalışma bakanının açıklaması şimdi emekliler düşünsün!

ayrıca bir taraftan da aba altından sopa göstermiş. aslında bankaların emekliye para alması lazımken almıyor demiş. *
  • "emeklilerin de akp'ye oy verme taahüdü yok" cevabı ile karşılanırsa "yanlış anlaşıldık" ile tamamlanacak şimdilik eksik açıklama.
  • son zamanlarda akepe hızla bankaları savunur poiyon almaya başladı.
    ciddi ciddi bankalar tarafından hükumet tehdit ediliyor olmalı.
    1- binali yıldırım kredi kartı borcu olan vatandaşlara 72 aylık bir vadeye ilişkin düzenleme yapacaklarını söyledi.
    2- kredi kartlarına uygulanan taksit sayılarına artış getirildi
    3- şimdi emekliye promosyon taahhüdümüz yok.

ee bu ne kardeş o zaman.

çark etmekte üstünüze yok.
  • çok doğru bir açıklama. elbette devletin böyle bir taahhüdü yoktur. olması da saçmadır. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım elbette. konuyu özetleyeyim:

devlet, emeklinin maaşını kendi bankası veya ptt aracılığıyla ödmektedir. bazı bankalar da aralıklarla kampanyalar düzenleyerek, bu bankalardaki maaşlarını kendi bankalarına taşıyan emeklilere promosyon vermektedir. kimisi bonus verdi, kimisi nakit verdi. biz annemin maaşını halkbank' tan denizbank' a taşırken 300 tl promosyon almıştık. diğer bankaların teklifleri cazip gelmemişti.

sanıyorum ki devlet burada, bu promosyonların arttırılması ve/veya sistemli bir hale gelmesi için bankalar ile görüşmeler yapıyor. yoksa ortada devletin herhangi bir yükümlülüğü falan yok.
  • milletvekillerinin maaş promosyonu yattı

ağzımı bozuyorum.
    sike sike ödenecek o promosyon. yeter çocuk kandırır gibi dalga geçtikleri bugün yarın.
  • devletin tabii ki böyle bir taahhüdü olamaz buraya kadar herşey normal. ancak aynı haber içinde bir de şöyle bir cümle var: "hükümetin emeklilere yatırdığı paranın emeklilerimizin eline gitmesi için banka burada bir hizmet yapıyor mu? yapıyor. bu hizmetin karşılığında komisyon hakkı var mı? elimizi vicdanımıza koyduğumuzda var."

bak bak sen, banka benim paramı bana vermekte aracı olduğu için hizmet yapıyormuş.

devlet emekli için de memuru için de hiçbirşey taahhüt etmesin zaten elini attıklarını yüzlerine bulaştırıyorlar. bırak serbest piyasayı isteyen maaşını istediği bankadan alsın bankalarla kendi pazarlığını yapsın.

tbmm promosyon olarak maaşlarının %53'ünü alıyor. ben emekliyim diye, kurumum sikko, başındaki müdür basiretsiz diye (ya da bir yerden kendine yontuyorlar bilemiyoruz artık) maaşımın %10-15i kadar promosyon ancak alıyorum.