şükela:  tümü | bugün
  • bayramlarda verilecek ve seçim arifesi ortaya çıkan rüşvetin fazladan vergilerle vatandaşa kitlenmesi, itelenmesi olayıdır.
    inandığınız her mecrada belanızı bulun inşallah.
    edit: amacım eneklilere verilen para değil, benim maaşımla benden habersiz ve onaysız peşkeş çekilmesi. ve bunu iktidar uğuruna yapılması yani oy almak için...

salaklar doluşmuş emikliye helal olsun vs... ulan olsun da neden benim maaşımdan?
    biz emekli bile olamayacaz neyin peşkeşi bu? neyin hak vermesi bu?
    bu kadar salak olmamalı, olamaz.
  • ters bir bakış açısı.
    bizler okul sıralarında iken şimdinin emeklisi, o zamanın çalışanlarından kesilen vergilerle okuyorduk. bu kadar sığ bakmayın...
  • emekliye afiyet, bal ve de şeker olsun dediğim ikramiyedir. yandaşa milyar tl tutarında vergi affı verileceğine, emekliye verilsin.
  • bu chp'nin vaadiydi sonuçta. chp verseydi, milletvekilleri kendi ceplerinden verecekti herhalde. ya da hokus pokus yapacaklardı. haklısınız.
  • noolcağdıı??
  • sığ bakmayın.

benim okuduğum yıllarda 10 kişi emekli oluyordu 1 kişi çalışma hayatına giriyordu. düşünün bolluk, bereket, refah ne düzeyde.

şimdi 10 kişi çalışmaya başlıyor 1 kişi emekli oluyor. 1 kişiye bağlanan emekliği aylığı 900 lira.

belki emekli olduğumda kusura bakmayın, hazine tam takır başınızın çaresine bakın diyecekler.
  • babasının gürcistan daki tarlalarını mı satacaktı ? elbette salaklara ödetecek.
  • verilen o,bu,şu ne fark eder ki hangisi vatandaşa kitlenmedi.
  • ters veya sığ olmayan bakış açısıdır.

tamam emekliye giden para helali hoş olsun da yani her şeyin parasının vatandaştan çıkma saçmalığına nasıl göz yumuyorsunuz. sarayın parası bizden, köprünün geçmeyen arabalarının paraları bizden, o bizden, bu bizden. yeter ya.

emekliden fazladan vergi alıp emekliye ikramiye verdim diyecek ve oy kazanacak. bunların derdi emekli değil oy sadece oy!