şükela:  tümü | bugün
 • 2011 yılı, ankara üniversi hukuk fakültesi* 4-b şubesinin, icra iflas hukuku dersinin hocasıdır. 2010'a tekabül eden öğretim yılının ilk yarısında şu anda anayasa mahkemesi üyesi olan erdal tercan'dan bayrağı devralmıştır.

  soyismindeki heybete dikkat çekmek isterim.

  bana sempatik bir hoca gibi göründü. * (bkz: ilk izlenim)
 • yıl 2012, ankara hukuk'ta 4a icra-iflas dersi vermekte olan yard.doç.dr 'dir. sempatiktir,rahattır. aşırı hızlı konuşabilir ve dersi bu hızla anlatabilir. sıkılmazsınız. klasik hoca tanımından ayrıdır. prof olduğunda, dönemdaşlarından onun gibi öğrenciye yakını olmayacak diye düşünüyorum. ayrıca komplekssizdir. severiz.
 • hükümet gibi hocadır.

  ankara hukuk'ta yargı örgütü derslerini de vermektedir.konuya öyle hakimdir ki sınıfa girer ve çıkana kadar teklemeden takır takır ders anlatır.biraz hızlı konuşup beyni yorar ama dersi iyi verir.
 • dünyanın en iyi, en insan, en donanımlı, en dosdoğru, en... insanlarındandır. o kahkaha sıradan bir insana ait olmaz zaten. değil dersini dinlemek, aynı dönemlerde aühf koridorunda dolaştığınıza, hukuk okuduğunuza, bir sohbetine -katılmasanız bile- tanık olduğunuza, hatta aynı yüzyılda yaşadığınıza bile sevinebilirsiniz! akademisyen olacak olan emel hocayı örnek alsın, o kadar söylüyorum.

  edit: kasım 2017 itibarıyla doçenttir.
 • tanimadigim hoca. ama burada yazilanlara ve ne kadar sevildigine bakarak, umarim basina birsey gelmez dedigim kadindir. malum bu ulkei donanimli insani sevmez, donanimli kadindansa nefret eder.
 • icra iflas hukuku sınavının 1/3 ini işlemediği yerden soran, ne yapmak nereye varmak istediği anlaşılamayan hoca.
 • yukarıdaki entry de geçen olay dolayısıyla çok çok üzgün olan, adeta kendini yiyip bitiren hoca.
 • dersini takip edebilmek için tüm dikkatinizi kendisine vermeniz gereken ankara hukuk hocası. bir anlığına telefondan gelen mesaja baktınız mesela, geçmiş olsun, hoca anlattığı konuyu bitirmiş, başka bir konuyu da yarılamış oluyor o arada. ama bir kez ders anlatış temposuna ayak uydurursanız doğru rüzgarı yakalamış bir gemi gibi peşinden sürüklenip gidersiniz. çok sevdiğim bir hocadır, her dersine gitmeye çalışırım.

  ayrıca bu dönemin ilk dersinde, icra iflas vizesinde işlemediği yerden soru sormasıyla ilgili açıklama yaparken, yıllar sonra ekşi sözlük'e düştük demesiyle de güldürmüştür.
 • bu sene bilkent üniversitesi yaz okulunda icra iflas hukuku dersi verecek hoca, burada yazılanlara göre donanımlı ve sempatik bir hocaymış, bekliyoruz.