• yıl 2012, ankara hukuk'ta 4a icra-iflas dersi vermekte olan yard.doç.dr 'dir. sempatiktir,rahattır. aşırı hızlı konuşabilir ve dersi bu hızla anlatabilir. sıkılmazsınız. klasik hoca tanımından ayrıdır. prof olduğunda, dönemdaşlarından onun gibi öğrenciye yakını olmayacak diye düşünüyorum. ayrıca komplekssizdir. severiz.
  • hükümet gibi hocadır.

ankara hukuk'ta yargı örgütü derslerini de vermektedir.konuya öyle hakimdir ki sınıfa girer ve çıkana kadar teklemeden takır takır ders anlatır.biraz hızlı konuşup beyni yorar ama dersi iyi verir.
  • dünyanın en iyi, en insan, en donanımlı, en dosdoğru, en... insanlarındandır. o kahkaha sıradan bir insana ait olmaz zaten. değil dersini dinlemek, aynı dönemlerde aühf koridorunda dolaştığınıza, hukuk okuduğunuza, bir sohbetine -katılmasanız bile- tanık olduğunuza, hatta aynı yüzyılda yaşadığınıza bile sevinebilirsiniz! akademisyen olacak olan emel hocayı örnek alsın, o kadar söylüyorum.

edit: kasım 2017 itibarıyla doçenttir.
  • 2011 yılı, ankara üniversi hukuk fakültesi* 4-b şubesinin, icra iflas hukuku dersinin hocasıdır. 2010'a tekabül eden öğretim yılının ilk yarısında şu anda anayasa mahkemesi üyesi olan erdal tercan'dan bayrağı devralmıştır.

soyismindeki heybete dikkat çekmek isterim.

bana sempatik bir hoca gibi göründü. * (bkz: ilk izlenim)
  • icra iflas hukuku sınavının 1/3 ini işlemediği yerden soran, ne yapmak nereye varmak istediği anlaşılamayan hoca.
  • şu ankara hukuk'ta sevilecek nadir hocalardan biri. kendisinin zorluklar karşısında yılmayan, güçlü ve bir o kadar da derin, duygusal biri olduğunu düşünüyorum. özellikle son online dersimizdeki vedasını hiç unutmayacağım.
    kendisiyle arkadaş olmayı çok isterdim. "emelce öneriler" diye paylaştığı podcastlerin benim de çok sevdiklerim olduğunu görünce iyice bir kanım ısındı kendisine. belki bir gün bir organizasyonda, seminerde karşılaşırım diye içimden geçirmekteyim.
  • bugünkü medeni usul dersinde hakkında girilen bir ekşi sözlük entrysine atıf yapması dolayısıyla buraları okuduğunu anladığımız ankara hukuk akademisyeni.

gerçekten de yukarıdaki entrylerde bahsedildiği gibi amfiye olan hakimiyeti hayran bırakır, en azından benim için. ve yine yukarda yazıldığı ve hocanın da onayladığı gibi dersinden beş dakika kopmanız o ana kadarki pür dikkatinizi siler atar. kendisini takip etmek oldukça zordur, çaba gerektirir. hele arka arkaya yaptığı üç saatlik derste siz dinlemekten yorulur, kaybolursunuz ama hoca üç saatin sonunda bir üç saat daha aynı tempoda devam edebilecekmiş edasıyla dersten çıkar.

tüm bunların yanında oldukça pozitif bir instagram profiline sahiptir. kendisinin muhabbetinin de uzaktan gördüğüm kadarıyla oldukça saracağını tahmin etmekteyim, nedense böyle bir ışık veriyor. sonuç olarak kendi okulunda, kendisini dinleyebildiğim için şanslı hissediyorum.
  • tanimadigim hoca. ama burada yazilanlara ve ne kadar sevildigine bakarak, umarim basina birsey gelmez dedigim kadindir. malum bu ulkei donanimli insani sevmez, donanimli kadindansa nefret eder.
  • yukarıdaki entry de geçen olay dolayısıyla çok çok üzgün olan, adeta kendini yiyip bitiren hoca.
  • bu sene bilkent üniversitesi yaz okulunda icra iflas hukuku dersi verecek hoca, burada yazılanlara göre donanımlı ve sempatik bir hocaymış, bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap