şükela:  tümü | bugün
  • marmara üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümünde profesördür.
    karşılaştırmalı edebiyat incelemeleri,
    anlatım tekniği olarak mektup,
    edebiyat coğrafyasında akdeniz, adlı kitapları vardır.
  • üniversiteye gelip kendisinden ders alana kadar rahat rahat ders geçmeye alışmış öğrencilerini zorlayan profesör. gerçi ben diğerlerinden de geçemiyorum ama kendisi de baya zorluyor.
  • dersleri çok çok verimli geçen profesördür.
    marmara üniversitesinde yeni edebiyat adına öğrenebilecek birçok bilginin kaynağıdır.
  • melisa gürpınar'ı mülakatta kendi önermişti. özellikle teşekkür edeceğim, süper hocadır.
  • kitap gibi konuşan fransız lisesi mezunu profesördür.
  • el yazısının güzel olmadığını söylemek zorunda olduğum sevimli, güleryüzlü, espritüel, alanında yetkin, öğrencisini seven, sevgili hocamdır.

bir insanın hiç mi bir derdi, sıkıntısı olmaz, olur elbet. fakat emel hoca bunların hiçbirini sınıfa taşımaz her dersinde mutlu mesut geçinir gideriz. bir kere olsun bağırdığını işitmedim. benim gibi çenesi düşük, geveze birini bile dersten atmamış ise büyük insandır.

bir de derslerinden aa ile geçmeyi başarabilsem!

sevgiler emel hocam!
  • çok sevmekle beraber okulda en çok onun dersine çalışıp en düşük onun dersinden geçiyorum. ya biliyorum anlattığı şeyleri vallahi de billahi de biliyorum ama öyle sorular soruyor ki ya rab!! kısa cevap seviyor bir de. ne zaman ne puan verir belli değil. uzun yazsam siler atar kısa yazsam istediğini verebilecek miyim belli değil. sınavları beni gerçekten kanser ediyor.

ama çok iyi bir hoca ve çok iyi bir insan orası tartışılmaz...

en son 80 alamazsam büte bırakır mısınız diye kağıda not düştüm, hiç takmamış 65 vermiş ya da ben almışım :/ yastayım.