şükela:  tümü | bugün
  • ''eğer eşin ölürse, sana dul diyorlar. bir çocuk ailesini kaybederse, ona yetim ya da öksüz diyorlar. peki çocuğunu kaybeden birine ne denir? sanırım bu, bir isim verilemeyecek kadar korkunç bir şey.''

bugünkü hali bu repliği hatırlatmıştır bana.
  • yönetenlerinin üç çocuğunuzu devlete hibe edin diyebildiği bir ülkede yaşayan; "her kesimden" evladını kaybetmiş binlerce acılı anneden biri. allah sabır versin.
  • şu an nasıl diye merak ettiğim kadındır. acısı üzerinden prim elde etmeye çalışan para babaları, devlet adamları ve siyasi yapılanmalar yavaş yavaş ortadan kaybolmaya başlarken ne yapıyordur acaba diye düşündürendir. kendisi asla kulağımdan gitmeyecek bir sesin sahibidir. bir bayram günü elini öpmek istediğimdir. artık bayram olmayacağını bile bile...
  • mangal yurekli kadin.
  • “zaten ayağım ağrıyordu, o yüzden şiddetli tekme atmadığımı düşünüyorum” 12:13

şunu duyduğunda hissettiği tiksinti ve acıyı düşündüğümde kendime küsüyorum. evladının katillerinin gözlerinin içine baktı bu anne bugün. helal olsun..

katiller! sizin de
    allah belanızı versin!
  • 6 7 ayda 10 yıllık yaşlanmış anne. 3 hafta sonra doğacak yeğenim için bile şu an endişelenen biri olarak, 20 yaşında oğlunu kaybeden o kadının acısını anlayabilecek kapasitede bi insan olmadığımı düşünüyorum. şu fotoğrafa bakmak çok acı verici. daha acı verici olan şey ise kadını bu hale getirenlerin elle tutulur bi ceza almayacak olmaları.
  • emel anne;
    ne yüzünü gördüm, ne sesini bilirim, ne de yardımına koşmuşluğumuz var. ama annem diyorum, ne yapılabilir ki gidenin ardından o yüreğindeki acıyı ne tarif edebilir, saçlarına bir ayda düşen akın tarifi ne olabilir?
    taksim de çatlamış kaburgam ile oğlun alimiz ile aynı uğurda bağırmış isyan etmiş olmamız bizi bir kılmaz mı? bak unutmadık, unutmayacağız, elimizden geldiğinde takipçisi olacağız bu olayların. sen analık yaptın doğurdun, büyüttün bu devlet bir şekilde ölümüne neden oldu. bizde sana olan görevimizi takip ederek, vazgeçmeyerek göstereceğiz.
    üzülme desem ne fayda, dolu dolu ama ağlaya(ma)yan gözlerin, içini kor eden ateşin, yokluğun, evladın, alin, olmayan adalete olan inancın, metanetin, dim dik duruşun, değme adamım diyen de olmayan o mangal gibi yüreğin.
    allah yar ve yardımcın olsun koca yürekli kadın..
  • bir kadının ne kadar güçlü, ne kadar onurlu, ne kadar dirayetli olabileceğinin kanıtıdır. evladının katilleriyle yüzyüze geldiğinde o bakışı asla aklımdan çıkmayacak.
  • acının vücut bulmuş hali.

birkaç ayda birkaç yıl birden yaşlanan anne.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/…47981_n.jpg