şükela:  tümü | bugün
 • bdth2 (bdet ve bdeth2olarak da adlandırılır; ticari adları b9, metx ve osr#1) (bkz: şelasyon maddesi) olarak kullanılan bir organosülfür bileşiktir. renksiz bir katıdır. molekül iki tiyol grubundan oluşur ve bir çift amid grubu ile bağlanır.

  kaynak wikipedia

  bu maddeyi whatsapp ve facebook gruplarında her hastalığın altında yatan ağır metal zehirlenmesi diyerekten uzunca her şeyin bulunduğu semptomlar ile insanları korkutarak 300-400 dolar gibi çok küçük bir miktarı hiçbir sorumluluk kabul etmeden satışını yapan insanlar var, sattığı ürünün fda onayı zaten yok, nereden alındı nasıl sentezlendi bilinmeyen bir kimyasal bileşik insanların sağlık durumları ile oynayarak sözde umut altında satılıyor.

  buraya bir kişi dahi bakıp okusa kardır diyerekten bu entryi yazmayı istedim.

  gidin sorun bakalım doktora ne söyleyecek bu işler çok ciddi sayın okur. öyle bir madde olsa ve söylenen her semptom için işe yarasa şu an bu kadar hasta olmazdı. bunu satan insanlar bir de bu maddeleri gizliyorlar ilaç şirketleri ilaç satmak için saçma sapan komple teorileri ortaya atıp insanların inanmalarını sağlıyorlar.

  bu tür şarlatanlara asla inanmayın hekiminiz onayı olmadan böyle saçmalıklara girişmeyin.
  olan size olur. verdiğiniz 300-400 dolar ile satışı keyfini sürerken zaten var olan hastalığınız çığrından çıkar.
  yakın arkadaşımın annesi satın almış ve daha beter oldu şu anda kadın doktorların kapısında yatıyor desem abartmam.

  olan size olur.

  bu cümle tüm olayı açıklıyor.