şükela:  tümü | bugün
  • atletico mineiro'nun 20 yaşındaki brezilyalı sağ beki. gençler içinde son zamanlarda izlediğim en komple beklerden; ayağına hakim olup da defansif becerileri bu kadar sağlam olan az bek var. enerjisi yüksek ve fiziği güçlü, özellikle geniş alanda yakalandığı vakitler rakibi son çizgiye kadar hapsedip müdahalesini rahatça yapabiliyor. bunların yanı sıra en çok dikkat çeken özelliği sahayı kullanma kabiliyeti; ne zaman bindirme yapıp ne zaman duracağı konusunda yaş grubunun ötesinde bir bilince sahip. icabında stoper de oynayabiliyor.

    hucüm enerjisi yüksek, oyun ters kanatta veya merkezde şekillenirken sürekli bindirme yapıyor, ama iş sağ kanattan oyun kurmaya gelince geride bekliyor çünkü sağ kanatta önündeki luan denen çakma valbuena yüzünden birlikte hücuma çıkamıyorlar. takım oyununa yatkın ve içeri girip ona alan açacak bir kanatla birlikte emerson muazzam işler yapabilir. ligimiz takımlarının kesinlikle takip etmesi gereken biri.
  • barcelona’nın 12 milyon euroya kadrosuna kattığı ve sezon sonuna kadar da real betis’s kiraladığı sağ bek. uzun zamandır aradığı yeni dani alves adaylarından en ümit vaat edeni.