şükela:  tümü | bugün
 • 1993 yılında citroen 2cv aracıyla kuzey afrika çöllerini geçmek isterken bozulan aracını çölün ortasında 12 günde motosiklete çeviren gerçek hayat tony starkı

  şöyle adamlar varken kendime mühendis diyesim gelmiyor.

  ingilizce hikaye şeysi
 • çok sıradışı bir şekilde çölde hayatta kalmayı başaran adam, aşağıdaki linkte türkçe hikayesi var.

  http://listelist.com/emile-leray/
 • elektrikçi olup citroen 2cv model arabasıyla sahra çölü'nün fas tarafından geçmek için yola çıkmış adam.

  arabası bozulunca ise çölün ortasında kalmış. can derdi her şeyin başında geldiğinden sanıyorum bizim elektrikçi bir anda mühendise dönüşerek bozulan aracının parçalarını kullanarak bir motosiklet yapmış.

  arabanın gövdesini çıkarıp kumlardan korunmuş hem de yiyecek içeceğini burada saklamış. sonra kalan parçalardan da motosiklet benzeri bir şey yaparak ayağını tekrar yerden kesebilmiş. gövdesini dolap ve kalkan olarak kullanırken arka tamponu da koltuk olarak kullanmış. neyse tıngır mıngır ilerleyebilmiş emile, son şişe suyu kalana dek devam etmiş yolculuk. neyse ki 1 günün sonunda fas polisi kendisini kurtarmayı başarmış.

  arabadan daha çok faydalanmış gibi göründü nedense. hem 1 gün kaybolmuş sadece. olsun yine de aksiyon olmuş. hala da saklarmış bu motoru.

  kaynak
 • bir sonraki macerası olan atlantik okyanusunun ortasında bozulan teknesini uçağa dönüştürdüyü merakla beklediğim maceracı.
 • yüksek motivasyonla insanın neler başarabileceğinin, veya kısaca göt korkusunun insana neler yaptırdığının kanıtı.

  herife bir ingiliz anahtarı verip marsa fırlatsak, 5 gün sonra kendi yapımı roketle geri döner muhtemelen.

  motor güzel bence bu arada. biraz parlatıp kromlasan gayet trafiğe çıkabilir halde.