şükela:  tümü | bugün
  • bağdat caddesinde yer alan bir cafe. son zamanlarda pelin akilin baby showerını burada yapmasıyla birden ünlenmiş. cafe pembe ağırlıklı, güllerle kaplanmış duvarları mevcut, salıncakları falan var. tam bir blogger mekanı. kapısında kuyruk oluyor. bizim bağdata yolumuz düşünce uğradık ilk anlarda kuyruk falan yoktu biz çıkarken bi 20 kişi birikmişti dışarıda. dar bi mekan. talebi karşılayamıyorlar. su 9 liraydı. ve rahat bi yer değil. çalışanlar insanı huzursuz ediyor, asık suratlılar. 1 saat oturduktan sonra 15 dk sonra masayı boşaltabilir miyiz gibi bir tepkiyle karşılaştık. bir daha asla tercih etmeyiz. bu anlayışla çok sürdüremezler zaten varlıklarını.

edit: yazım hatası
  • sadece yapay güller ve bir kaç salıncaktan oluşan dekorasyonu içinde kızların instagram fotosu çektirmek için birbirlerini ezdiği saçma mekan, dünyanın sonu gelse böyle yerlere gitmem ama hatunun ricasını kıramadığım için bir kez uğramak gafletinde bulundum, sonuç, ikimizde de büyük pişmanlık, soğuk gelen yeşil çay, sizi duymazdan gelen personel, insanların daracık alanda foto çekme yarışı, birbirlerini beklemeye bile tahammül edemeyen sabırsız insan sürüsü. buna benzer bir ortamı laleleri ezme pahasına fotoğraf çekme kavgasına giren hayvan/insanların olduğu emrigan korusunda görmüştüm. tek kelime ile görgüsüzlük ve ilkelliğin allanıp pullanıp medeniyetmiş gibi gösterilme hali.
  • leemorgan zaten en iyi şekilde anlatmış burayı.

son derece basit bir dekor için insanların böylesine saçma bir fotoğraf yarışına girmesini aklım almıyor.bir bardak kombuça 32 lira, latte 24 lira,donmuş meyve püresinin üzerine kuruyemiş 44 lira.fiyatları görünce gözlerim yuvalarından fırladı.şunu anlıyorum ki fiyatlar ne kadar kazık olursa insanlar o kadar akın ediyor.yazıktır günahtır,ahım şahım hiçbir özelliği olmayan yerlerin böylesine şişirilip patlatılıp fenomen haline getirilmesi.. yazık yazık