şükela:  tümü | bugün soru sor
203 entry daha
  • cesedi 63 metre derinlikte yatan uçak enkazında bulunmuş futbolcudur.
    ama pilot "david ibbotson" hala kayıp.
  • yapılan otopsi sonucunda kaza esnasında kafasına ve vücuduna aldığı darbelerden ötürü vefat ettiği açıklanan eski futbolcu.

    * https://www.theguardian.com/…mined-to-find-his-body
  • yukarıda ki arkadaşı bilgilendirdim kamera sisteminin neden olmadığı ile ilgili. buraya da yazayım. online bağlantılar ile uçak durumu zaten kontrol ediliyor fakat kara kutunun amacı zaten uçak ile irtibat kesildiğinde, yani elektrik kesintisi, patlamalar vs arızalar oluştuğunda çalışmaya devam edip her koşulda bilgi topluyor. kameraya da çok gerek yok zaten gps ile nokta atışı yerini biliyorlar normalde. gps'e veri gelmiyorsa uçakta arıza, patlama varsa kameraya da bilgi gelmeyecektir zaten. ki gps verisi sadece rakamlardan oluştuğu için aktarılması çok daha kısa sürer bir videodan. bildiğim kadarıyla kara kutuda da gps var rahat bulunması için ama denizin bilmem kaç metre altına girince gps te çekmeyebiliyor haliyle. sadece en son verdiği koordinat sinyaline bakıyorlar arama çalışması için. ayrıca kamera bir kara kutu kadar bilgi veremez en fazla uçağın çakılmadan önce gelen videosunu görürsün.
  • internette cesedini görünce içim burkulan futbolcu. hayat denilen anlamsız bir mecrada yolculuk ediyoruz, ölüm varsa şayet ne bok yemeye yaşıyoruz ki? bir de ölümün olduğunu bile bile çocuk dünyaya getiriyoruz, bencil varlıklarız işte hepimiz.