• ilk çıktığı programda efsane olabilecek fırsata sahip insan. hayır de ve git efsane ol
  • an itibariyle, kriz-sevicilere mükemmel cevaplar vermektedir.

muhteşem örnekler:

--- spoiler ---

1-dolar, 1-1,5 yıldır artarken sesini çıkarmayanlar, sanki bir sabah uyandık da dolar 20 kuruş arttı diye ortalığı yıkıyor. kaldı ki, an itibariyle bu artış 10 kuruşa gerilemiş durumda. söz konusu dalgalanmalar olağandır.

2-borsanın düşmesi ve artması sadece ülkedeki yabancı yatırımcıları ilgilendirir. sanki, bu hisseleri hane halkları satın alıyor da, onların hisseleri değer kaybediyormuş gibi çığırtkanlık yapılıyor.

3-kredi kuruluşları yaptıkları açıklamada, "kredi notlarında herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğiz; yeter ki, hükümetin üstlendiği yükümlülükler-iyileşmeler sürdürülsün" demişlerdir.

favorim: ekonomi, şirketlerin kar ya da zarar durumları değildir. bana ne yahuu, bir şirketin zenginleşmesinden, zarar etmesinden. ben kişilerin cebine giren paraya bakarım. kişi başına düşen milli gelir 30 bin dolar olup, anti demokratik bir ülkede yaşamaktansa; 10 bin dolar olsun ama demokratik bir ülkede yaşayalım. bütün mesele budur ve ekonomik iyileşmeler ve gelişmeler de buna paraleldir.

--- spoiler ---

alıntıda hata olduysa affola.

kaos isteyenlere ve durmadan istikrardan bahsedip, ekonomi battı-gitti diyenlere ithaf olunur.
  • çok yorucu biri. geçende yattığım yerden izlerken gene bağırdı, kedim korktu fırladı yerinden.

ne bağırıp duruyorsun ulan diye kanal değiştirdim.

ne bağırıyorsun, bağırınca haklı mı oluyorsun?

tanım: kendisini gördüğüm an kanal değiştirdiğim gazeteci. gazeteci müsveddesi

ulan bağırıp durma, zevzek.

kedim rahatsız oluyor..
  • bu adamı klonlayıp ülkenin bütün kritik mevkilerine koymaları lazım. böyle bir adam.
  • az once 1 kasim 2015 secim grafiklerinde bir hata yaptigini anlayinca seyircilerden bin bir kere ozur diledi. bunun kendisnin aptalligina verilmesini istedi. cogu insanin bu hatayi farkettigini bile dusunmuyorum.
    kendisini tanimam etmem ama isine cok bagli ve severek yaptigi belli olan, mutevazi, dunya tatlisi bir insan gibi gorunuyor.
  • doların artmasının hane halkına etkisi olmayacak sözünü eden sanayi bakanı'nın beyanına, " türkiye bu sabah komünist bir devlet olarak uyanmadıysa, şirketlerin borcu türkiye için risktir" diyerek noktayı koymuştur.

adam gibi adamdır, severek izliyoruz.
  • cnn türk'e ekonomi müdürü olmuşum, iş güzel maaşda güzel, böyle etliye sütlüye karışmadan sadece ekonomik analizlerle vaktimi geçireyim, ortada olayım, işimi kaybetmeyeyim kaygısını hiç bir zaman taşımayan , twitterdaki hesabından iktidara karşı olan fikirlerini açık açık söyleyebilen,yeri geldiğinde dalga geçerek eleştirebilen, ekonomist ve gazetecidir, doğru insandır, klonlanması meselesinde yazılanlara tamamen katılıyorum
  • bugünkü istatistik ve hesaplamalarıyla bence tv'nin net yıldızıydı. adam boş beleş konuşmuyor, açık ve net bir şey söyleyip şrak diye rakamları çıkartıyor çarpıyor yüzümüze. destekli dayanaklı, yorumlu analizli.
  • bazı insanlar vardır, ilk bakışta kendilerinde bir şeylerin eksik olduğunu fark ettiğiniz. emin çapa da böyle. fark etmediyseniz dikkatli bir bakın. ne eksik? şayet fark edemediyseniz aynı şey sizde de eksik demektir. evet nedir o? (bkz: dayak). evet tam olarak öyle. dayak. emin çapa'nın en büyük sorunu hiç dayak yememiş olması. her hareketinden anlıyorsunuz. o temkinlilik hiç yok. insanlara hakaret etme, istikamet çizme, tepeden bakma gibi davranışları yaparken ne kadar da rahat değil mi? neden? çünkü temkinlilik duygusu yok adamda. "biri bir gün ağzımı yüzümü kıracak." diye bir endişesi yok. ha dayak yiyen insanlarda da bu durumu görürsünüz ama durdukları yerler vardır ve iyi bilirler. bu adamda tam olarak eksik olan da bu.
  • su an kendisine reji yetisemiyor. isini gercekten cok iyi bir sekilde yapan adam, saat uc oldu adam hala teklemeden devam ediyor. yat uyu abi artik, bizim beynimiz yandi grafiklerden.
hesabın var mı? giriş yap