• akp'nin toplumu kucaklama projesi diye yola cıkıp kendisine muhalif kalmıs son sesleride susturması olayıdır, aydın dogan medyası böylece akp'nin resmi yayın organı olma yolunda önemli bir engeli de asmıstır..
  • türk gazeteciliğinin durumunu gözler önüne sermesi bakımından sevindirici bir olaydır. iktidar yanlısı basının kendini bariz bir şekilde ele verdiğinin göstergesidir. patron baskısıyla kendisinden ödün vermeyen emin çölaşan' a duyulan güveni bir kat daha arttırmıştır.

yıllardır kendisinden taviz vermeden gerçekleri yazan objektif bir gazetecinin görevine son verilirken, başkentin yönetiminde başarısız olmuş bir belediye başkanının hala görevine devam ediyor olması ise vahim bir olaydır.

(bkz: emin colasan vs melih gokcek)
  • öğrendiğime göre annemi gül'ün adaylığından çok daha fazla üzmüştür...

sayesinde tek kalemde ertuğrul özkök, hadi uluengin, ercan saatçi ve ayşe arman'dan kurtulmamı sağlayan gelişmedir... bekir coşkun da eğer istifa etmeyip orada kalmaya devam ederse onu da silmeye hazırım... kanat ve pakize siz de kusura bakmazsınız artık.. ben buradan da geyik yapabiliyorum...

şaka bir yana kovulma gerekçesi olarak son yazısındaki üslup öne sürülüyor.. islamcı dergi kayseri'deki bir dükkan sahibi için pezevenk demiş bu da öyle yazmış.... islamcı dergi atatürk ilkelerinden biri için fahişelik ibnelik demiş bu da öyle yazmış vs. gibi.. ben de buna gülüyorum.. demek sayfa editörü hatta yazı işleri müdürü vsnin işleri başlarından aşkındı da mazrufa değil zarfa önem verilen gazetedeki bu felaket yazıyı sansürleyemediler.... pezevenk yerine p.z.v.nk diye bir düzeltme yapsalar her şey misler gibi olacaktı demek... ne de olsa bu gazete zamanında rüşvetin belgesi mi olur pezevenk ifadesini gayet de güzel manşetine taşıyabilmişti...

emin çölaşan'ın 30 sene daha çalışmasa sırf yazdığı kitapların telifleriyle geçinebileceğini gayet iyi biliyoruz.. emin çölaşan'ı çalıştırabilmek de her gazetenin harcı değildir zaten, koruması, mahkemeleri vs ciddi bir harcama ve daha önemlisi omurga gerektirir. bu açıdan kendisini cumhuriyet'te falan görecek değiliz... kendi web sitesinden yazılarını yazsa en iyisi olabilir belki...

ama cumhuriyetin temeline, atatürk ilkelerine alenen söven, bu ilkelere ve değerlere inandığım için bana da vatan haini, fahişe, ibne, hırsız, ayyaş diye hakaret üstüne hakaret eden bir dergi ve sorumluları ne şekilde cezalandırılacak doğrusu çok merak ediyorum... ve hatta hatta bu dergi ile ilgili hürriyet ve başyazarı nasıl bir haber yapacak onu daha çok merak ediyorum...
  • (bkz: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…5&tarih=2007-08-14)

öncelikle kendisinin bu (son) yazısına konu olan dergilerin tartışılması gerekiyor diye düşünüyorum. bu yazıyı yazanı kovmak, yazıdaki gerçekleri değiştirmiyor; tam tersine pis kokuları daha da artırıyor. böyle dergilerin var olması, bu tür yayınların yapılıyor olması hiç kimseyi endişelendirmiyor mu? "nereye gidiyor bu ülke?" diye kimseyi düşündürmüyor mu? doğan grubu gazetelerinin hiçbirinde bu haberden söz bile edilmeyişi herkese normal mi geliyor artık? eh, istenen başarıldı o halde. ben hürriyet okuru değilim, logosunun altındaki "türkiye türklerindir" yazısı, tüylerimi hep diken diken etti, ama bu son gelişme midemi iyice bulandırdı. bunları yazan/yazacak kişi işten kovulunca bunlar hiç olmamış mı sayılacak, görmemiz bilmemiz engellenince hiç yaşanmamış gibi mi olacak? üç maymuna döndürdüler artık milleti!
  • turk basininin amiral gazetesi'nin kaptani* ve onun krali*'in yeni donemde iktidara daha yakinlasmak ve iliskileri siki-fiki'lastirmak baglaminda kellesini aldiklari yazar.

emin colasan'in kendisine yeni bir kose bulmakta zorlanacagini hic sanmam. ancak, bu asamadan sonra eski patronuna eskisi kadar sadik kalmasini ve bonkor davranmasini beklemek safdillik olur.
  • pek sasirmadigim olaydir. maalesef bizler ulkemizde basin ozgurlugu diye bas bas bagirirken, diger yandan basinin tekellesmesi ve isine geldigi yonde yazarlarin yazilarina yon verdirmesi gercek bir olaydir. isine geldigi zaman yaziyi gazetenin en iyi yerine koyan, isine gelmedigi zaman cesitli bahanelerle (mesela hede hodo yazarimizin bu haftaki yazisi elimize gecmedi) yaziyi gazeteye koymayan, son olarakta biraz fazla ileri gittigini dusunerek yazari gazeteden kovan medya patronlarina sahibiz.
  • "hürriyet hürriyettir" deyip geçilesi hadise. adamlar kendilerini mükemmel özetlemiş, üstüne ne söylenilse boş.
  • seksi fotoğraf çektirmemek konusundaki israrı yüzünden olan olaydır. çünkü hürriyet'te seksi fotoğrafları için tıklayınız linki pek yakında her haberde, her yazıda muhakkak bulunacak, seksi fotoğrafları olmayan köşe yazarları ve fotogalerisi olmayan haberlere yer verilmeyecektir.
  • aydın doğan'ın, seçim sonuçları neticesinde; ülkenin, türk halkının artık kıvama geldiğini, iyiden iyiye koyunlaştığını, tepkisiz bir katatoni içerisinde belki de toplumların afyonu ile kafası iyice dumanlı bir o kadar da cahil ve gereksiz yere çoğalıp üremiş ve o kadar da gereksiz yere oksijen tüketen, kolay güdülen, itilip kakılan, farketmez, anlamaz, beyni bulanık var olanm iki gram aklını da televolelere vermiş, görmez bilmez duymaz maymunlara dönüştüğünü görmesi ile bu halk için artık fazla olduğunu düşünmesi nedeniyle doğrucu, altı okçu, ulusalcı, dahili bedhahlara savaş açmış bir köşe yazarının fişini çekmesi hadisesidir. yazdıkları kendi işine gelmiyor da olabilir tabii.
hesabın var mı? giriş yap