şükela:  tümü | bugün
 • popular science magazine'in yıllık dunyanin en parlak 10 sahsi arasına adını yazdırmış saygı değer hocamız. ayrıca malesef sadece yarım dönem için geldiği koc universitesi'nden ayrılarak amerika'ya dönmüştür.
 • ghash.io'nun %51 ile mining'de ilk sıraya gelmesiyle bitcoin için hard fork teklifinde bulunmuş bu kişi.
 • (bkz: bitcoin-ng)
 • ekşi sözlük hiç bir haltı beğenmeme timinin amerika şubesi gibi davrandığını düşündüğüm kişi. abartıyor da olabilirim ama bitcoin / crypto currencyler vs. hakkında twitterda yazdığı şeyler genellikle çok ukala ve itici geliyor.
 • cornell üniversitesi'nde profesör.
  71 doğumlu. robert kolej mezunu. sonra yurt dışına gidiyor. princeton üniversite'sinden burs alıyor. tahmin edersiniz ki, princeton da herkese bol keseden burs vermiyor. bilgisayar okuyor. sonra ne yapıyor? seattle washington üniversitesi'nde doktorasını tamamlıyor. tezi, hızlı, kolay ve güvenli genişletilebilen işletim sistemleri. java'ya ilham kaynağı olan ‘‘spin’’ sisteminin çekirdeğini yazan adam.
  java'da bulduğu hatalar yüzünden cnn ve new york times'a konu oluyor.(ayşe arman-camia.net’e dikkat yazısından)
  tweeter adresi : https://twitter.com/el33th4xor

  http://hackingdistributed.com/egs/

  http://www.cs.cornell.edu/people/egs/
 • blockchain teknolojisi (ve son dönemde özellikle ethereum) üzerine hem geniş kitlelere hitap edebilen metinler üreten, hem de teknolojinin kendisinin gelişiminde önemli rol oynayan bir akademisyen (moeser-eyal-sirer cüzdanı diye bir şey var mesela, bilişimcilere bırakıyorum açıklamayı). the dao'daki güvenlik açığını ilk fark eden kişi aynı zamanda (ama yanlış bilmiyorsam post-doc öğrencisi ittal eyal açığın istismar edilemeyeceğini söylediği için ilk aşamada göz ardı edilmiş). cornell'de öğretim üyesi an itibariyle.

  bu konularla haşır neşir olanların takip etmesini şiddetle öneririm: twitter
 • princeton'da okumuş cornell'de halen öğretim üyesidir. blockchain üzerine makaleler de yazmaktadır.
 • crypto-currency hakkinda dunyada sayili expertler arasinda sayilan bir turk.
 • kendisiyle hamburg yolunda kar kiyamet bir kis gununde hemen onumdeki tirin devrilmesi sonucu arabanin icinde soguktan uyku tulumuna girmis yolun acilmasini 5 saat boyunca beklerken rasgele dinledigim bitcoin ve blockchain hakkinda bir podcast sayesinde tanistim. bir bucuk saatlik inanilmaz bilgilendirici podcastin sonunda bi de baktim ki konusmacinin adi emin gun sirer; basa alip tekrar dinledim. o gun bu gundur yazdigi herseyi okuyorum.
  blockchain teknolojisi konusunda bence dunyadaki en bilgili insan. bu teknolojiye ilgi duyan herkesin cok yakindan takip etmesini siddetle tavsiye ederim.
64 entry daha

hesabın var mı? giriş yap