şükela:  tümü | bugün
  • "silahlı terör örgütüne üye olma, tc hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme" iddiaları ile yargılanıyordu. hakkında 35 yıla kadar mahkumiyet istenmişti.

tutuklanmasının üzerinden neredeyse iki yıl geçtikten sonra sessiz sedasız tahliye edildi.

aslında ergenekon terör örgütü falan hikaye. o "akp'nin hoşuna gitmeyen işler yapma" suçunu işlediği için yattı, cezasını çekti, çıktı.

bunu nereden mi anlıyorum? adam tutuklandığında demediklerini bırakmadılar. her gazetede haberleri çıktı, terör örgütü üyesi diye fişlendi. daha yargılaması bile başlamamıştı ama örgüt şeması falan derken halkın önünde hüküm giydi/giydirildi. resmi olarak hüküm giymemişti ama ünvanları gitti, işi gitti, ailesi kepaze oldu, parası gitti, zamanı gitti... şimdi tahliye oldu... peki bunların hesabını kim verecek? kimse! ve hatta bakın tek bir gazetede haberi bile çıkmayacak. ne de olsa her şey hukuka uygun işledi. yersen!

ama mesaj yerini buldu. akp'ye karşı gelme, hukuk falan hikaye hapis yatarsın, paranı, işini, aileni, kariyerini, ünvanlarını, güvenilirliğini kaybedersin, tüm bunların karşısında da hakkını arayamazsın, böyle dımdızlak ortada kalırsın denmek isteniyordu, dendi. umarım emin hoca pes etmez. onu anlayan ve bilen insanlar da var.

diğer ergenekon sanıkları için de bu böyle. bakın göreceksiniz zamanı gelince mustafa balbay, mehmet haberal, ergun poyraz ve diğerleri de sessiz sedasız tahliye edilecek.

peki gazetelerde krokiler, şemalar, terör eylemleri, dinleme kayıtları falan derken her bir boku yayınlayıp halkın önünde bu insanlara hüküm giydirenler bu tahliyeleri haber yapacak mı? tabii ki hayır. bu şerefli haysiyetli bir şey mi?

artık uyanın!
  • nihayet tahliye oldu hocam.
    peki ama içerde tutulduğu 2 yılın hesabını hangi şerefsiz verecek.
    bu ergenekon soruşturmasını, bu tarafı destekleyenler, aşşağılık fettullahçılar, dua edin de güç benim gibilerin eline geçmesin.
    ulan derinizi yüzmezsem adam değilim!
  • bazi uluslararasi hassas ili$ki ve dengeleri, kom$unun kom$uya brezilya dizisi anlatmasi gibi anlatan sevimli adam, hoca. tarzi da sevimli, boyle kisa kisa ama hizli soylenen cumleler. "- anladin sen onu!" tavirlari, laf arasi gulumsemeler falan...
    hastasiyim bu adamin.
    bu arada bilgi olarak da bo$ degil. cesur, entellektuel bir adam.

- $imdi bu amerika'nin klasik numarasidir. petrol olan yerde soz sahibi olmak ister. bu amerika diyor ki oradaki kurtlere, sen burada bizim adamimiz olacaksin diyor!
    - kime diyor?
    - amerika diyor, kurtlere diyor.
    - sonra?
    - ote yandan bu avrupa'nin i$ine gelmedigi icin, birle$mi$ milletler kimligi ile bolgede ameriga'nin kar$isina cikiyor. diger etnik unsurlari amerika'ya kar$i ki$kirtiyor.
    - ne olur hocam bu ceki$menin sonucu?
    - eninde sonunda bunlardan birisi avantaj yakalayacak ve digeri camura yatacak.
    - nasil olacak bu?
    - peder hose, marianna'ya, mendoza'nin aslinda o'nun babasi oldugunu soyleyecek...
    - nasil hocam?
    - dur kari$ti...
  • iki sene kadar evvel siyasal bilgiler fakültesi'nde bir meydan kavgasında doğu ergil'i döven, türk istihbaratı için çalışan, zamanında ingiltere'de "öğrenim faaliyetini" sürdürürken ira üyeleri ile görüştüğü için sınırdışı edilmiş olan, dünyada gezmediği çok az yer bulunan, bağlantı ve kaynakları çok geniş, sakarya üniversitesi uluslararası ilişkiler öğretim üyesi. ayrıca konuşmalarında sık sık emperyalizme çatarken, makarios'a televizyonda açık açık bir kaç kez ibne de demiş olan kişidir.

bir kısım "uzman"ların sığ değerlendirmelerini dinledikten sonra vaha gibi gelen kaynak.
  • istihbarat ve psikolojik savaş uzmanı, sakarya ünv.de öğretim üyesidir. saklanan bilgileri korkmadan anlatır, "dünyanın heryerinde arkadaşlarımız var, onlarla haberleşiyorum" sözü ilginçtir.
  • evet evet. sen gel tam da gözaltına alınmadan bir kaç gün önce; "bazı emniyetçiler(ki burada hükümetin adamlarını kastediyor ki hükümetin de kimlerin adamı olduğunu bi düşünün artık) bana gelip 'fazla ileri gitme seni de içeri alırız' diye tehditler savuruyor; ama ben biliyorum ki beni mustafa kemal'in savcıları içeri almaz... beni alsa alsa amerika'nın savcıları içeri alır" demecini ver; üstüne üstlük gerçekten de birkaç gün sonra hiçbir gerekçe ileri sürülmeden içeri alın; medyada bu haberin küçültücü imalarla verilsin ve de ekşi sözlük de bunlardan nasibini almasın..
    olacak iş değil vallahi... olmaz ki canım bu kadar aaa..
  • ne kadar tarikatçı varsa hepsinin ipliğini pazara çıkaran, askeri istihbaratta * uzun seneler çalışmış, gayet iyi niyetli bir öğretim üyesi ve türkiye'nin nadir stratejistlerindendir kendisi . hangi akla hizmet gözaltına alınmıştır anlayabilmiş değilim. kendisinin ve kendisi gibilerin susturulduğu takdirde ota boka kılıf yakıştıranların, şeriatçıların ve muhtelif taş devrinden kalma organizmaların faaliyetlerinden iyice bir haber kalacağımızdan endişelenmekteyim.
  • telefon kulübelerine fısıldayan adam.

ergenekon'dan tutuklanmış ve ilk sorgusunda hangi örgüttensiniz sorusuna "ben mustafa kemal'in örgütündenim" cevabını verip 12 yıl içeride yatmaya eyvallah demiştir.

kafkasya uzmanlık alanıdır. arada bir kafkaslara gider, gerekli bağlantıları temasları yapar gelir.

ahirette yakalarına yapışacağı ilk iki isim kenan evren ve mösyö david'dir. aha o mösyö david yok mu o mösyö david. bir kişi daha var ama bana çay simit ısmarlarsa affederim diyor. şovalyeleri sevmez. hele o tayyip bey'in yanındakiler.

hayatında küfür etmemiştir, ama çok güzel söver. canlı yayın falan da dinlemez. "makarios ibnedir, ingiliz kayıtlarında homoseksüel diye geçer ben türkçe'ye çevirdim, rtük de bilsin makarios'un ne olduğunu" der geçer.

hayat felsefesinin temel taşını hz. ali'nin bir sözü oluşturur; "hakikat bir nokta idu, cahiller oni çoğallti"

severek takip ediyoruz.
  • namusuna ve ülke sevgisine bizzat şahit olduğum türkiye'nin en değerli akademisyenlerden biridir emin gürses. o tutuklanmasını haklı göstermek için insanların gözüne sokulan toplantılar o kadar gizliydi ki, o kadar derin darbe konuşmaları yapılıyordu ki o toplantılardan birinde ben de vardım. ben mi kimim? hiiiççç, emin hocanın bir öğrencisi evet o kadar. sadece öğrencisi. bu cia-fetullahçı gladyo-akp komplosu rezaletle bittiğinde,ki, kuddisi okkır'ın bilerek göz göre göre öldürülmesiyle şimdiden bitmiştir benim için, "derin devlet temizleniyüüürr, demokrasi geliyüüüürrr" diye bağıran dincileri ve liberalleri sevgiyle kucaklayacağım. demokrasinin sadece halkın kanıyla canıyla mücadelesiyle geleceğini bilecek kadarda siyaset okuduk canlar. merak edenler olabilir; ne milliyetçiyim ne ulusalcıyım gayet de gomonistim. kerinçsizden de veli küçükten de nefret ederim emin hoca içinse canımı veririm.
  • "pencereyi biz açınca cereyan yapıyor, onlar açınca hava geliyor" sözüyle güldürmüştür.