*

şükela:  tümü | bugün
 • istihbarat ve psikolojik savaş uzmanı, sakarya ünv.de öğretim üyesidir. saklanan bilgileri korkmadan anlatır, "dünyanın heryerinde arkadaşlarımız var, onlarla haberleşiyorum" sözü ilginçtir.
 • rize doğumlu doç. dr. emin gürses, halen sakarya üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi, uluslararası ilişkiler bölümü'nde öğretim üyeliği yapmaktadır. stv'de "açı" isimli strateji programına zaman zaman katılmaktadır. dünyada gelişen olaylara analitik bakış açısıyla programa ayrı bir renk katar. sürekli henry kissinger'a gönderme yapması da önemli bir diğer özelliği.`

  (bkz: sakarya üniversitesi)
  (bkz: stv)
  (bkz: aci)
  (bkz: henry kissinger)
 • vaktinde ingilterede yasamistir.bu yuzden surekli turkiyeyle avrupayi karsilastirir.konusurken heyecan yapar
  karsisindakinde az sonra saldiracakmis gibi bir izlenim birakir.
 • terörizme başlayacaklar için faydalı bir isimdir emin gürses.. pratikte değil, bilimsel araştırma manasında ramazan..
  (bkz: yeni başlayanlar için terörizm)..
 • bu aralar daha çok ulusal kanalda izlenebilmektedir kendisi.
 • iki sene kadar evvel siyasal bilgiler fakültesi'nde bir meydan kavgasında doğu ergil'i döven, türk istihbaratı için çalışan, zamanında ingiltere'de "öğrenim faaliyetini" sürdürürken ira üyeleri ile görüştüğü için sınırdışı edilmiş olan, dünyada gezmediği çok az yer bulunan, bağlantı ve kaynakları çok geniş, sakarya üniversitesi uluslararası ilişkiler öğretim üyesi. ayrıca konuşmalarında sık sık emperyalizme çatarken, makarios'a televizyonda açık açık bir kaç kez ibne de demiş olan kişidir.

  bir kısım "uzman"ların sığ değerlendirmelerini dinledikten sonra vaha gibi gelen kaynak.
 • tek başına ayaklı istihbarat servisi. "geçen gün irandan gelen bizim ögrencilerle konuşurken..." gibi cümleleri her daim kuran dünyanın her yerinde özellikle her terör örgütünde tanıdıkları olan biri. ingiltereye karşı özel bi garezi olan zat.

  stv'de açı programında mahir kaynak ve bir emekli paşa ile beraber. bir keresinde bu programda şahlanarak "ben demokrasiye inanmam, demokraside şerefsizler de başa gelir puştlar da homoseksüeller de, bugün olduğu gibi" diyince paşayla gerildiler ve arada kalan naif sunucu faruk bilgin programı orada bitirmek zorunda kaldı

  ayrıca çok fotojenik biri, kellik çok yakışıyor. özellikle yakın çekimde televizyonda oldukça güzel duruyor, posterini felan bulsam asarım walla. nedense iletişim yayınlarından çıkan solarisin kapak resmi ile bağlantı kurarım bu şahsın sıfatını
 • bazi uluslararasi hassas ili$ki ve dengeleri, kom$unun kom$uya brezilya dizisi anlatmasi gibi anlatan sevimli adam, hoca. tarzi da sevimli, boyle kisa kisa ama hizli soylenen cumleler. "- anladin sen onu!" tavirlari, laf arasi gulumsemeler falan...
  hastasiyim bu adamin.
  bu arada bilgi olarak da bo$ degil. cesur, entellektuel bir adam.

  - $imdi bu amerika'nin klasik numarasidir. petrol olan yerde soz sahibi olmak ister. bu amerika diyor ki oradaki kurtlere, sen burada bizim adamimiz olacaksin diyor!
  - kime diyor?
  - amerika diyor, kurtlere diyor.
  - sonra?
  - ote yandan bu avrupa'nin i$ine gelmedigi icin, birle$mi$ milletler kimligi ile bolgede ameriga'nin kar$isina cikiyor. diger etnik unsurlari amerika'ya kar$i ki$kirtiyor.
  - ne olur hocam bu ceki$menin sonucu?
  - eninde sonunda bunlardan birisi avantaj yakalayacak ve digeri camura yatacak.
  - nasil olacak bu?
  - peder hose, marianna'ya, mendoza'nin aslinda o'nun babasi oldugunu soyleyecek...
  - nasil hocam?
  - dur kari$ti...
 • 11 kasım 2004 tarihinde vural savaşla katıldığı "ab ve türkiye" isimli panelde** esprileri ve benzetmeleriyle yavaş yavaş uyumaya başlayan seyirciyi yeniden konuya çekmeyi başarmıştır.
 • ceviz kabuğu programında özellikle chp ile ilgili tespitlerini yerinde bulduğum renkli kişilik.