şükela:  tümü | bugün
  • gözaltındaki gazetecilerin tecavüz tehdidi iddialarına "ne çekicilikleri var ki bunların, memurlarımızın gözü mü bozuk?" diyerek tepki vermiş akşam yazarı.

kendisine aylık bebeklerin tecavüze uğradığı bir ülkede yaşadığını, tecavüz veya taciz gibi iddiaların dış görünüş üzerinden çürütmeye çalışmanın, aksi hallerdeki örneklerde (örneğin iddia sahiplerinin emin pazarcı'nın göz zevkine hitap ettiğini düşünelim) bu tehditleri meşru kılabileceğini hatırlatmak isterim.

haber

facebook iletisi

metin;

"çözemedim, ne çekicilikleri ve özellikleri var bunların?
    uzun süredir izliyorum, yakalanıp gözaltına alınan pkk yandaşları genellikle "polis beni tecavüzle tehdit etti" diyor. en son olarak da özgür gündem muhabirlerinden biri katıldı bu iddiaya.
    inceliyorum, sağdan bakıyorum, olmuyor, soldan bakıyorum, olmuyor. aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı süzüyorum, yine olmuyor.
    bir gariplik var bu işte!
    ya emniyet içindeki gözünü iyice karartmış uçkuruna düşkünler hep bunlara rastlıyor; ya da pkk operasyonlarına sürekli olarak aşırı derecede gözleri bozuk memurlar gönderiliyor.
    tabi bu "tecavüz" kelimesinden bir türlü vazgeçmeyenler, olmasını istediklerini değil, gerçekten olanları söylüyorlarsa!"

edit: linkler düzeltildi.
  • mhp'nin müstakbel başkanı meral akşener için ülkücü tabandan kopuk, tabanın sevmeyeceği gezi eylemlerini falan destekledi, amacı mhp'nin iyiliği değil diyen gazeteci. gazetecilik neydi gazetecelik tarafsız olmaktı. konuşmayı bitirirken asıl amaçları akp oylarını bölmek gibi bir şeyler de dedi kendisi. insan gerçekten hayret ediyor.
  • tecavüzü bir şiddet eylemi olarak değil bir cinsel ilişki formu olarak görmesine şaşırmadığımız şey.

kadın=delik tabii. erkek için yaratılmış. bir bu iş, bir de "analık" dışında "vazifesi" yok.

edit: link link. link şey olmuştu. onu şe'yaptım.
  • aslen mhpli olan ama her mhpli gibi doğal olarak reyiz'in yanında saf tutan iktidar yalayıcısıdır..

tecavüze meraklı bir halı var son dönemde.
    kripto ensar vakfı üyesi olabilir.
  • bu haftaki (16.12.2010) uykusuz'un "kaç yıl oldu?" köşesinde 11 yıl önce ahmet kaya için yazdığı saçma şeyler aktarılmış.
  • zamanında* bir milletvekiline küfreden, milletvekilinin de adres şaşırıp tarafıma tazminat davası açmasına yol açan şahıs. kendisi ile merhabam bile olmamasına rağmen, beni zor durumda bırakmayı başaran ender insanlardandır.
  • "... bunların ne eklemi, ne kemiği, ne haysiyeti ne de izzetinefsi vardır, uzun zamandır başbakan erdoğan'ın kapısında pazar ipiyle bağlıdır. iktidar; pazarlamacıya imkân vermiş, buna karşılık onur ve gururunu ipotek etmiştir. bedel olarak da havuz medyasının köşe çavuşlarından biri hâline getirmiştir. pazarlamacı, 1999'da mhp'nin ortak olduğu hükümet döneminde mhp'yi desteklemiş, ancak asıl niyetinin iktidar imkânlarından menfaatlenmek olduğu anlaşılınca dışlanmıştır. bunun üzerine de, mhp ve devlet bahçeli muhalifi kesilmiştir. emin pazarcı kıratındaki gazeteci müsveddeleri eliyle basın ahlakı ve gazetecilik mesleği sert darbelere maruz kalmıştır."

edip semih yalçın
  • konusmasi, fikirsizligi, tartismayi pic etmesi, vs gibi ne kadar gicik oldugum sey varsa bu sözde gazetecide var. o kadar akp yandasi gazeteci, köse yazari, blogcu, vs var; hicbirine buna oldugum kadar gicik olmuyorum.

26 agustos'ta sirin payzin'in sundugu "ne oluyor?" isimli tartisma programini resmen pic etmis kisidir. hüseyin yayman da hükümet partisini ve recep tayyip erdogan'i savundu, övdü; ancak hic de problemli degildi. bu zatin her cümlesi programin icine etti.
  • adama acikca fethullah gulen oven tiviti kendine mensinlandigi halde hala yazdigini inkar edebilen bir adam.

once capsi atiliyor, direkt yalanliyor, sonra bizzat tiviti mensinliyorlar adama, hala inkar ediyor. bir saat silemedi de tiviti, oyle kaldi.

bu piskinlik akil alir gibi degil artik.

alakali olarak bakiniz:

(bkz: emin pazarci’nin kendi tweetini inkar edisi)
  • akp formasıyla selvi'den bir-iki tık alt kategoride güreşen köşe tutucu. trt'nin işgal edildiğini, akp milletvekillerinin trt'ye çıkarılmayarak mağdur edildiğini zülfü demirağ'ın, şamil tayyar'ın bile mağdur olduğunu yazmış.

muhtemelen bunu trt'den sepetlemişler trt'ye giydiriyor, darbecilerin, paralelcilerin elindeydi, "işgal altındaki zamanlar" filan diyor. çırpınarak kaybedensin emin, mhp seni çağırıyor emin; şaka şaka.