• -hanım ben çıkıyorum, bişey olursa beni partiden ara
    -hangisinden
    -ııı şey...sen en iyisi cepten ara.

ek: emin bey'in cevabı: (http://www.haberx.com/w/5380/eksi-sozluk.htm)

"
    güzel bir espri… yukarıda bunların cevabını verdim.
    evvela, hiçbir eşime “hanım” diye hitap etmedim.
    partilerden ayrılış sebeplerimi de teker teker yukarıda anlattım.
    "
  • mavi değildir. mantardan bir ev içinde yaşadığını da hiç sanmıyorum.

ancak, sözlükte kendi başlığı altına girdiğim, lakin kendiyle uzaktan yakından alakası olmayan bir entryi (#1779017) üstüne alınmış, hatta sağolsun oturup ciddi ciddi cevap dahi yazmıştır http://www.haberx.com/w/5380/eksi-sozluk.htm

kendisinin oturup çizgi film izleyecek vakti olmamasına bağladığım bu küçük yanlış anlaşılma çehremde ufak bir tebessüm de yaratmadı değil hani... - takribi 3 dakika önce sandalyemden düşmüş olmam ise elbette konuyla alakasız bir detaydır -

konuyla ilgili olarak;
    (bkz: şirinler)

(o değil de şirinler temalı onlarca espri geliyor aklıma an be an hiçbirini yapamadığıma yanarım aaah aah)
  • nazik insan, şöyle ki;

ekşi sözlüğü nasıl tanımladığından, şirinler ile ilgili esprilere cevap yazmasından çok daha önemli bir nezaket gözlerden kaçıyor,

"adabıyla, edebiyle cevap yazmak."

ben ki nazlı ılıcak' tan, ılıcak ailesinden, bu aile ile yolları kesişmiş her insandan fersah fersah kaçmakta, kaçma fikrindeyken, kendisine ilişkin önyargılarımla, yazdıklarını okuyayım bakalım belki gülümsetecek bir şeyler bulurum diye tıkladım ilgili linke, sadece efendilik gördüm, güzel bir uslub gördüm, edeb gördüm.

buradan kendisine saygılarımı sunuyorum.
  • sozlukte hakkinda yazilanlara cevap vermis bir kisidir.

bu surecte takindigi uslup ise helal olsunu hakeder niteliktedir.

her yazilani (sirinlere gonderme yapilanlar dahil) ciddiye almis, tartmis, cevabini adam gibi bir uslup ile kaleme almistir.

ha biz tam olarak blogger degiliz; orasi oyle. ancak eksi sozlugun cgc muhteviyatli bir site oldugu dusunulurse (bkz: consumer generated content) blogger tanimi bize cok uzak olmamali.

diyecegim sudur ki emin beyi su gune kadar partiden partiye transferleriyle duydum, bildim.

ama hakkinda her yazilana "neler diyor bu eksi veletler?" cikisi yapan onlarca unlunun oldugu gunumuzde, emin sirin'in cevaplarini acik ve gucenmeden uzak bir uslupla yazmis olmasina sapka cikarilsin istiyorum. oyle.
  • sözlükte saygılı saygısız hakkında yazılanların hepsini muhattap alıp net bir üslupla tek tek cevap yazmış, bu topraklarda pek görmediğimiz şekilde seçmeni ve ekşi sözlük yazarlarını adam yerine koyarak bu açıdan ciddi saygımı kazanmış insan.
  • hiçbir zaman yanılmayacağını düşünen şirin türevi. köydeki görevi esasen çok önemli değildir, ama önemli olduğundan o emindir.

-yanlış diye mi yazılır yoksa yalnış diye mi?
    -yanlış diye. eminim.
  • hakkında hiçbir malumatım yoktu 10 dakika öncesine kadar. belki benim genel ilgisizliğim belki de cehaletim. ancak 10 dakikada gördüğüm kadarıyla saygı duyulması gereken bir davranış yapmış insan.
    öncelikle şahsen birçok ve hatta belki de hiçbir milletvekilinden beklemeyeceğim bir hareketi yapmış. verdiği cevapların doğruluğundan ben şahsen emin olamayabilirim. ama tarzına büyük sempati duydum. açık ve nazik bir üslupla, belki de en büyük derdi "dikkate alınmak" olan ekşi sözlük yazarlarına kendi kalemiyle bir şeyler anlatmış.
    umarım bu tavrı milletin vekilleri arasında yayılır. kendisi örnek olur.

şu yaptığı davranışta dalga geçilecek veya eleştirilecek bir nokta göremedim şahsen. kötü esprilerle üzerine gidilmesi ise çok daha saçma.

tabii yaşı ve iş temposu nedeniyle bazı ince olayları atlamış olması da affedilebilir şirin amca. ay emin amca.
  • an itibariyle anavatan'dan istifa etmiştir. gerekçelerinin haklılığını bilmem ama işin daha vahim tarafı şudur ki, bir partiye girerken "neden bu parti vekiliyim" diye düşünmeseniz, istifanız da bu kadar kolay olur.
    nihayetinde de kaybeden siz olursunuz. çünkü hiç bir seçmen bir dönemde üçten fazla parti değiştiren bir adama ikinci defa icabet etmez.
  • tayyip erdoğan'a karşı en etkili olacak lider diye tanımladığı cem uzan'ın genç parti'sine katılmış milletvekili.

ilerde emekli olunca cnet, tom's hardware tarzı bir website açıp, katıldığı bütün siyasi partileri parti içi demokrasi, parti yönetim kadrosu, şeffaflık ve özdenetim, parti programı içeriği, genel merkez binası konforu gibi kriterlerde değerlendirmeye başlarsa dünyada bir ilk olacak, türk demokrasi tarihine de adını altın harflerle yazdıracak.
  • ekşi sözlük hakkında yazdıklarını görünce sağa sola çemkiren, sözlüğe eleştiri yağdırmak adına yazdıkları yazılarından düpedüz çirkeflik akan bazı kişilere göre farklı bir yol izlediğini gayet net bir şekilde anladığım siyaset adamı. ilk önce bunun çok da yanlış bir yol olmadığını kabul etmek gerekir sanırım. ardından isteyenler yazıdaki kelimeler, cümleler üzerine veya ekşi sözlük'ün ne tarz eleştirilere karşı açık olabileceği hakkında tartışmalara girebilir elbet.

not : emin şirin adlı şahısa karşı bir sempatim olduğundan yazmadım bunları. onu bunu eleştirmeden önce, arada sırada bazı şeylerin iyi yönlerini de görmeye çalışmakta bir zarar olduğunu zannetmiyorum. diyeceğim sadece bundan ibaret.
hesabın var mı? giriş yap