şükela:  tümü | bugün
  • mersinde yıllardır en sağlam künefeyi yapan tatlı salonu. tatillerde mersin dışından gelen mersin gençliğinin, tantuniciden sonraki ikinci durağı.
  • mersinde eskiden en iyi kunefeyi yapan ancak gulluoglunun acilmasiyla unvanini ona kaptiran ama hala nostaljisi ve ismi olan ailemizin kunefecisi
  • mersin' de hala kendisinden daha iyi künefe yapan yoktur. mersin usulü künefenin antakya ve harbiye'de de yapılmaması bu birinciliği perçinler. ziyaret edenlerin ayrıca hurma ve irmikten yapılan ve dışardan hiç şeker içermeyen mamul tatlısını da denemeleri tavsiye olunur.
  • mersinli kunefeci. en lezzetli kunefeyi yedigim mekandir. ayrica seveni icin kerebic te yapar, meyankokunden mamul ozel sosuyla birlikte.
  • şu videodaki arkadaşların beğenmediği künefeleri yapan mekan...
  • 2 gün önce gittik namı duyulmuş diye. künefe dememizle önümüze gelmesi arasında 30 saniye ya var ya yok. hazır bekletiyorlarmış bir yerde sanırım. "sen sipariş verdin hazırlayalım ocağa atalım" diye bir şey yok. salonda da bizden başka tek masa vardı dolu. nasıl olsa dolu salon diye seri halde pişiriyor olsalar neyse diyeceğim. cart diye dayadılar. ilk eksiyi buradan aldılar.
    peyniri çok lezzetliydi.
    gel gelelim üzerindeki kadayıfı ince ince kıyıldığı için pişerken birleşip kıtır kıtır olmuş hamur işi yedik. lezzetsiz. şerbeti çok şekerli ve künefe içinde yüzecek kadar çok. üstüne bir peçete bir kürdan, sonra çocuklarla kayık yüzdürmece oyna tabağın içinde.
    ankara'da bile daha az şekerli olduğu için bundan daha çok beğendiğim künefeler yedim. ha mersinli, hataylı biri çıkar "has künefe böyle bol şekerli olur" derse itiraz etmem. demek ki damak tadları öyle der geçerim.
    ben beğenmedim künefeci emin usta denen yerin künefesini.