şükela:  tümü | bugün
  • benim senin yediği ya da yemediği yemekten ziyade devletin görüp görmediği şeyler ile ilgili, beni can evimden vuran kadıncağızdır. ben bir ay kuru ekmek yesem, bu kadının çocukları aç kalmayacak belki, peki ya diğer binlerce aç yatan çocuk? onlar için ben kaç ay kuru ekmek yiyeyim? ya da daha düzgün bir adım atalım, birbirimizi değil de anayasasında "sosyal devlet" yazan ancak bu tanımdan fersah fersah uzak olan devleti suçlayalım.
  • intihar ederek iyi bok yiyen annedir. 7 aylik cocugunu kime emanet ettin de gittin simdi?

z.o.g.e. : bu entryi kotuleyenler bakacakmis o 7 aylik bebeye. onlar ustlenmis bakimini falan. aferim onlara!

edit 2: "dogum sonrasi depresyonu" diyenler olmus. yiyeyim psikolojisini de depresyonunu da. 7 aylik bebeyi annesiz birakip intihar etmek hicbir bahaneye sigdirilamayacak kadar bencilcedir. sen depresyondaydin, daha fazla cekmek istemedin, intihar ettin kendini kurtardin. simdi o bebeyi kim kurtaracak? bebeyi evde birakip intihar etmekle cami avlusuna koyup defolup gitmek arasinda bebek icin ne fark var soylesenize?

edit 3: annesi intihar ettigi icin oksuz kalan 7 aylik bebeye acidim, bu yuzden "rezil yaratik" ilan edildim amk. yarin o cocuk buyudugunde sen mi anlatacaksin "senin annen su su su sebepten oldu" diye? o zaman o cocugun psikolojisi ne olacak? o da dogurup ardindan intihar ederse ne yorum yapacaksin?
  • üç gündür yemek pişiremediği evde, aç çocuklarını ve kendisini ısıtmak için aldığı odunlar ıslak olduğundan kamyon lastiğini parçalayıp yakmaya çalışan ama başaramayan, bunun üzerine saç kurutma makinesini oğlunun eline tutuşturup çok büyük ihtimalle ani bir kararla ve bilinç bulanıklığıyla intihar eden anne. onları bu hale getiren şartlara lanet etmekten dahası gelmiyor elden.
  • keşke çekilen fönün kalıcılığının çok kısa olacağının farkında olsaydı dediğim annedir.

o çocuklar o saç kurutma makinesiyle ısındı ama sensiz bir ömür üşüyecekler.
  • türkiyenin yüzde 90 ı müslüman diyenlere, türk insanının yardım sever olduğunu savunanlara, kurban bayramlarının paylaşmaktan, ramazanın ise açlığın terbiyesinden geçtiğini iddia edenlere tokat niteliğinde verilmiş bir cevaptır. ne ilktir ne de son olacaktır.
  • bu kadının intahar etmesi, arkasından kalan çocuk, sistem düzen ne kadar acıysa, bunu düzeltmek için verilen whopper burger mcdonalds örneği de bir o kadar saçmadır.
    benim senin ekmek yiyerek ya da yemeyerek olacak iş değil bu. insanlar aç, işsiz, cahil, her evde 3-4 çocuk. bunlar sabit kaldıktan sonra her gün whopper yesem de aynı yemesem de aynı.
  • içimin öyle bir acımasına sebep olan haberdir.özür dilerim emine anne sen orda soğuktan üşürken ben evimde kısa kollu gezdiğim için,sen orda açken ben annemin yaptığı yemeği beğenmeyim burun kıvırdığım için,senin cebinde para yokken ben boşa harcadığım için "özür dilerim emine anne özür dilerim"
  • benim, whopper menü yemem yüzünden intihar eden annedir, hı hı evet.
    ben, 50 kuruş farkla büyük seçim whopper menü yemesem o anne intihar etmeyecekti.
    bu neyin kafası bilemedim.

hani herkesin çok sevdiği bir cümle var ya; "sözün bittiği yer" diye, hakikaten öyle.
    amına kodumun birasına, benzinine, sigarasına yüzde 90 vergi veriyoruz. yol, su, elektrik istemiyoruz, o parayla gidin fakirleri, evsizleri, depremzedeleri doyurun.
  • "emine akçay’ın ölüm haberini alan yakınları evine akın etti. olay yeri inceleme ekibi, evde çalışma yaparken mahalle sakinleri genç kadının yoksulluğa dayanamayıp, canına kıydığını ileri sürdü."

intihar edince yakinlari evine akin etmis... daha once neredeydiniz vicdansizlar.

"genç kadının eşi hüseyin akçay’ın 2 ay önce osmaniye’nin düziçi ilçesinde bir şantiyede iş bulup, çalışmaya gittiğini belirten komşular, biriken borçlarını ödemeye öncelik verince eve yeterince harçlık gönderemediğini, üç gündür de evde yemek pişiremeyen emine akçay’ın ;çocuklarıyla birlikte sefalet içinde yaşamaya çalıştığını ifade ettiler."

komsulari uc gundur evlerinde yemek pismedigini soylemis... insanlar acken siz ne yapiyordunuz vicdansizlar.

yuh diyorum yuh!
  • elalemin derdi bizim devleti gererken yaşanan acıdır.sen milletine sahip çık önce,onu doyur bir ayağa kaldır.bizim duymadığımız ne acılar yaşanıyor kim bilebilir ki.bu kadar acımasız bir adalet olur mu zengin en uçta zenginken,fakir açlıktan,soğuktan ölür mü?bunların yaşandığı yerde siyasetin bir önemi kalır mı?kelimelerim birbirine dolandı lan böyle iş olur mu be?