şükela:  tümü | bugün soru sor
  • saygı duyduğum ve hakkında git gide daha çok şey merak ettiğim kişi. cemil meriç hayranı olduğunu belirterek ipucu veriyor.
  • twitter'da yazıp çizdiklerini okuyorum. oldukça saygıdeğer fikirleri var. beynine de örtü geçiren pek çok müslüman kadının aksine yalnızca başının dışını örtmüş gibi.
  • yürekli bir kadınmış. twitter'da ilgiyle takip ediyorum. hidayet şefkatli tuksal'ı hatırlattı bana düşünceleri. ama emine hanım, daha aktivist gibi.

ateistin vergisiyle cami yapılmasına, iki yüzlü muhafazakarlığa, hüseyin üzmezlere, ölü çocuğun fotoğrafını "işte bizim başarımız" pişkinliğiyle tablolaştıran "muhazafakar" yöneticilere ve onların diline yansıyan kadın düşmanlığına karşı çıkan, "vicdanın kaynağı din değildir, dinin kaynağı vicdan olmalıdır" diyen, "zorunlu" din eğitimini eleştirebilen onurlu bir müslüman kadın gözümde. tartıştığı kafaların onu yormaması dileğiyle, eline koluna, yüreğine sağlık dilerim.
  • akıllı bir kadın.

takipteyim, memlekette az sayıda bulunan ilkeliliği ve aklı birleştirebilen yazarlardan olabileceğini düşünüyorum.
  • bu kadını okurken ya da tanımaya çalışırken lütfen önyargılarınızı bir yana bırakın. tvlerde gezinen ve başı kapalı olan kadınların katbekat üstündedir emine hanım. doğrunun yanındadır. kime göre doğru? bana ve benim gibi düşünenlere göre doğru. severek takip ediyorum.
  • "cariye arapça’dır ama kur’an’da asla köle kadın anlamını taşıyan cariye kelimesini bulamazsın." diyerek kölelik ve cariyeliği yok sayıp, var diyenleri cahillikle suçlayan yazar kadın.

(bkz: kölelik) (bkz: cariyelik) (bkz: el kol kafa kesme) (bkz: çocuk evliliği) (bkz: çok eşlilik) gibi islam'ın çağ dışı ve ilkel emirleri söz konusu olduğunda kuran'ı eğip bükmekten çekinmeyip, çağa ve kendine uydurmasını saymazsak(!) entelektüel birikimi var.