şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • hala başlığının açılmamış olması beni bir hayli üzdü.
  keşke yazar olsaydım da başlığı kamuoyu oluşturmak için açabilseydim ...
  keşke hiç başlık açılmasına gerek olmasaydı ...
  bir ülkede yaşıyoruz ki ne ülke , can veren hiç bir varlığını korumaya gücü yetmeyen ülke ...
  utanıyorum , daralıyorum , sıkılıyorum !
 • emine bulutun sesi ol, kadın cinayetleri artık son bulmalı.

  edit; emine bulutun sesi olmak için sadece burada entryleri girmekle olmuyor. lütfen türkiye çapında ses getirecek eylemlere katılalım.
  23 ağustos cuma:
  istanbul: beşiktaş hakan pastanesi önü, saat 19:00
  ankara: kuğulu park, saat 19.00
  izmir: türkan saylan kültür merkezi, saat 18.30
  kocaeli: belediye iş hanı önü, saat 18.30
  eskişehir: kanatlı avm önü, saat 18:00
  antalya: attalos heykeli önü, saat 18:30
  hopa: hopa belediye parkı, saat 18:30

  edit2: olayın görüntülerine erişim yasağı getirilmiş paylaşın herkes izlesin ki bu acıyı yüreğinde hissetsin,izleyelim ki hakim karşısında takım elbise ile çıkıp “namus için öldürdüm” diyenlere kinimiz artsın.
  izleyelim ki türkiyenin baro başkanı öldürülen kadınların katilini savundukça kinimiz soğumasın.
 • çok üzücü şekilde can vermiş bir kadın.
  daha kötüsünü ne bir filmde ne de başka bir yerde gördüm
  videosunu izlerken ağladım, devamında sinir krizi geçirdim. izlemeyin abi
 • boşandığı eşi tarafından 10 yaşındaki kızının önünde öldürülmüş kadındır. videosunu izledikten sonra çok ağladım. o çığlıkları unutabileceğimi sanmıyorum. kadın cinayetleri son bulsun artık!
 • (bkz: kırıkkale'de boğazı kesilerek öldürülen kadın)

  video adresi verilerek bu olayı tekrar canlandırmak, acıdan puan toplama gayreti olsa gerek.

  edit: video linki kaldırılmış, iyi de olmuş
 • vahşice öldürülmüş bir kadınımız, ne yazık ki geride bir evlat bırakmıştır.
  şu görüntü ve ses gitmiyor aklımdan ve lanet olsun ki bu ne ilk ne son katledilen kadın. katil ellerinizi kadınların üstünden çekmedikçe her gün yeni bir isim eklenecek anıt sayaca. katile, tecavüzcüye, magandaya, dayak atana, gaspçıya, hırsıza yaptırım uygulanmamasının nelere mal olduğunu görüyoruz ve görmeye devam edeceğiz. yüzlerce kez binlerce kez lanet olsun. yaşattığınız acıların bedelini nasıl ödeyeceksiniz bilmiyorum ama sokaklarda her adımımızı korkuyla atmamıza sebep oldunuz ya, yazıklar olsun. iki cihanda emine ve nicelerinin elleri yakanızda olacak.

  videonun kaldırılmasını talep edenlere de ne denir bilmiyorum ama kaldırıyorum, zira tetikleyici içerik.
  daha görmeye bile tahammül edemiyorsunuz bu acıyı ama bu acı dibinizde de yaşanabilirdi. bu kadın sizin kızınız, kız kardeşiniz, komşunuz, arkadaşınız, yeğeniniz olabilirdi. maalesef ki bazı şeyleri göz önünden kaldırmak o olayı değiştirmiyor. emine bulut öldü ve bunun geri dönüşü yok, psikolojiniz 8 saniyelik içerikle bozuluyorsa bir de yakınlarının psikolojisini düşünün bakalım. ya da bu ülkede bir kadın olarak yaşamanın ne hissettirdiğini düşünün.
  kimse rahat uyumasın böyle bir vahşet ülkesinde yaşıyorken. şiddet dolu zihinleriniz yüzünden ülke tımarhaneye döndü. bir can almak bu kadar kolay değil, olmamalı. açın gözünüzü bu zulmü görün!
 • kalbim sıkıştı. bu nasıl bir dehşet, inanılmaz. eğer izleyecekseniz çok sağlam sinirlere sahip olmalısınız. sinir krizi geçirtecek türden çünkü. bu nasıl bir vahşet?
 • o çocuk yıllar sonra büyüdüğünde annesini o feryatla hatırlayacak.allahım bu nasıl bir acı.nasıl bir ülke olduk böyle allah belanızı versin
 • yine tertemiz bir çocuğun çocukluğu elinden alındı. kadına ve hayvana şiddet görüntüleri artık olağanlaştı. neredeyse her gün acı bir olay gündeme geliyor. peki gerekli hukuki düzenlemelerin yapılması için daha kaç kadın ölecek ? kaç çocuk istismara uğrayacak ? kaç hayvan işkence görecek ? insan hayatı, çocuk vücudu, hayvan hakları bu kadar ucuz mu ?
 • eski eşi tarafından çocuğunun gözü önünde katledilen kadın. video dayanılacak gibi değil izlemeyin. buna alışamayız bu vahşet karşısında susamayız. ekşi sözlükte abuk sabuk şeyler gündem olurken bu vahşette nerdesiniz?