şükela:  tümü | bugün
  • kesin pahalı bir şeydir ve o çanta alınmasaydı ülkemiz darlıktan kurtulurmuştu. hem başı da kapalı olduğu için ucuz şeyler alması lazım.

falan filan... arkadaşlar anlatır gerisini.
  • müslümandır.
  • 'peygamberimizin yamalı hırkası'ndan konuşmayı sevenlerin gözlerini ve kulaklarını kapatmasına sebep olan çantadır
  • (bkz: yani)

(bkz: gamze akkuş ilgezdi)
  • hemen hermes mağaza müdürüne bi peçete uzatıp "parayı elden aldım" yazması ve özellikle imzasını atması tembihlenmeli.

(bkz: zafer çağlayan'ın saat parasını ödemesinin kanıtı)
  • timsah derisi çantadır.

hatta bu çantayı aldığınızda kesilen timsah'ın çocuklarının tüm eğitim masraflarını da karşılamış oluyorsunuz.
  • işte bu kişiler yıllarca elitlerden, seçkinci cumhuriyetçilerden dem vurdu, bunun tatavasını yaptı.
    işte bunlar monşer muhabbetini dillerinden düşürmedi.
    işte bu kişiler millet, benim milletim, benim tesettürlü bacım geyiğini kullandı.
    işte bunlar islam'dan, müslümanlıktan nemalandı senelerce
    işte bunlar hz. muhammed'in nasıl fakir olduğunu ama önemli olan dünya servetinin değil ahiretin zenginliği olduğunu anlattı.
    işte bunlar atatürk'ün, bir ülkenin kurtarıcısının üç kuruşluk harcamalarını dillerine doladı
    işte bunlar şimdi bin odalı saraylarda yaşıyor
    işte bunların baş örtüsüne verdikleri para, senin beş aylık kira paranın karşılığıdır.

....

sıradan bir insanın yıllarca çalışıp ancak orta halli bir ev alabileceği kadar paraya satılan çanta
  • ağzı açlıktan leş gibi kokan bazı seçmenlerinin gurur duyduğu çantadır.

adamlar gurur duyuyor hacı dini satan, fakir edebiyatı yapan, yazlık kışlık saraylarda oturan, yedi sülalesini zengin edenlerin koluna 200 bin liralık çanta takmasıyla. çalacak tabi çaldığı anasının ak sütü gibi helaldir diyorlar. çalıyorsa benim paramı çalıyor diyor. amk oğlu bilmiyor ki bu ülkede en çok vergi veren kesim muhalif kesim. sosyal yardımla, asgari ücretle, taşeron maaşıyla senin bu ülkeye verdiğin vergi ne lan be amk oğlu diyeceksin olmayacak. (malum partinin seçmeninin yarısından bahsediyorum)

bunun kocası meydanlarda kendinden"bu fakir" olarak bahsediyor ha. zengin olup kendine fakir der, dindarım deyip meydanlarda eline kuran alıp, koltuğu uğruna kullanır, milliyetçiyim der şehit tabutuna yaslanıp propaganda yapar.

uzatmayayım yoksa küfür edicem. durduk yere uçmayalım.