• şu an elif esen'dir. eşi muhammet cahit şirin ise tüik başkanlığı'na vekaleten atanmış.
    hani artık karı kocaların devletin farklı yerlerinde müdür olması ya da kaymaklı maaş almasına alıştık. emine erdoğan'ın danışmanları ve kalem müdürü ne iş yapmaktadır merak ediyorum. yeni hükümet sisteminde cumhurbaşkanının eşi diye bir kadro mu var bilen yeşillendirsin lütfen.
  • emine hanım ne iş ile iştigal olmaktadır ki özel kalem müdürü bulunmaktadır?
    ya da bu maaşı kim vermektedir?
    eğer ki kendisi veriyorsa sorun yoktur.
    ancak devlet hazinesinden veriliyor ise daha büyük sorundur. nitekim kendisinin ne iş yaptığı bilinmemektedir.
  • hermes çantayı kim önerecek? o önerecek işte.
  • osuruk
  • özel kalem müdürü bir insanın yemek içmek ve barınmaktan sonra gelen temel ihtiyaçlarındandır. lütfen biraz mantıklı muhalefet yapalım
  • yanlış anlamışsınız, küçük emine çok zeki idi ilk okulda, bir gün müdürü senin adın da emine benim adım da emine bu böyle olmayacak en iyisi sana özel bir kalem hediye edeyim demiş, o günden sonra müdürün adı emine'nin özel kalem müdürü olmuş.
  • maaşını kim veriyormuş bu arkadaşın merak ettim şimdi.
  • ya hu cumhurbaşkanının eşi gerektiğinde devleti temsil eder. bu, dünyanın her yerinde böyledir. özel kalem müdürü de olur, sekreteri de olur, koruması da olur, şöförü de olur.

benim gibi adamı bile şunları savunmak zorunda bırakıyorsunuz. sokayım muhalifliğinize.

her hıyarım var diyene tuzluğu kapıp koşun. koşun ki asıl muhalefet edilmesi gereken konular arada kaynasın. böyle magazinsel şeyler konuşulsun.
  • aynı elif esen mi bilmiyorum (aynı kişi gibi duruyor resimlerde) ali babacan'ın partisinde kurucu üye olarak görünüyor. emine erdoğan'ın danışmanı değil galiba ya da iki tane elif esen var memlekette üst kademelerde olan.
  • üstteki yazarında dediği gibi devleti temsil etmektedir ve cumhurbaşkanının eşi olması münasebetiyle maaşı dahi vardır. bunda eleştrilecek bir durum yok.
hesabın var mı? giriş yap