şükela:  tümü | bugün
 • eğer doğru ise bu iddialar bu avukat hakkındaki, yaptığı aşağılık bir şeydir.

  "esas numarasını bildirmiş olduğum dosya borçlunun sistem üzerinden emekli ikramiyesi alacağına ve araç sorgusunun yapılarak çıkacak olan araç üzerine haciz şerhi konulmasını talep ederim. 23.01.2018. av emine gün.”
 • fırsatçılık yapmış bir avukat.
 • (bkz: şehit askere haciz gelmesi)

  "karşı tarafın avukatı emine gün, 22 ocak'ta musa'nın hayatını kaybettiğini öğrendikten bir gün sonra harekete geçti. 23 ocak'ta yozgat yerköy icra dairesi'ne müracaat etti. askerin hem emekli ikramiyesine hem de aracına haciz konulmasını şu ifadelerle talep etti."

  22 ocak'ta vatanı için şehit olan vatan evladının icra edilmesi için en fazla 1 gün bekleyebilmiş.

  yazılan entry'ler üzerine ekleme; bu müracaat müvekkil tarafından aciliyetle talep edildiyse, sadece görevini yapmış avukattır. fakat böyle bir talep yoksa, yangından mal kaçırır gibi hemen ertesi gün müracaat etmek yerine daha hassas davranılıp acılar dinene kadar beklenmesi.

  edit 2: adalet bakanlığı söz konusu avukat hakkında suç duyurusunda bulunmuş.

  edit 3: müvekkil tarafı bizim böyle bir talebimiz olmadı diyor, avukat ise müvekkilin talebiyle yaptım diyor. benim yorumum ise avukatın fırsatçılık yaptığı.
 • avukattır.
 • iddialar doğru ise insanlıktan utandiran bir olaya öncü olmuş avukattir..

  (bkz: şehit askere haciz gelmesi)

  sizler rahat uyuyun diye canını veren bu şehide önce can borcunuzu odeyin..

  edit: bir yazar kendisinin müvekkilini savunmadığı için ceza alabileceğini ifade etmiş..

  sanmıyorum ki kendisi davadan azlini istese biri çıkıp da engel olsun.. haklı sebebi sunarak ayrılabilir diye düşünüyorum..
  yanlışım varsa da olsun varsın.. ben olsam bu davadan ayrılır; ancak benim huzurum için şehit olan insanın evine haciz göndermeye giden yolu açmazdım.. vicdanım var benim..

  edit2: sayın yazar arkadaş, bu şahsî fikrim.. evet ben olsam ayrılırdım davadan.. disiplin suçu sayılması insanlık suçu sayilmasindan daha iyi nezdimde.. ben çalıştığım hiçbir işimde haksızlığa tahammül edememiş ve haksizlik görünce ayrılmış biriyim.. kim yapar kim yapmaz bilemem, ben yaparım.. ayrıca disiplin suçu sayılması da hukukî kısmını bilemem de, hakka aykırıdır.. bakın bu adam normal biri değil, altını çiziyorum, tirnak icinde ozellikle belirtiyorum 'sehit'.. özel bir durumdur bu..

  ayrıca üstte belirttiğim sözler"iddialar doğru ise" diye başladığım cümle ile ilintilidir..

  lütfen iyice anlayıp yorumlayiniz..
 • savunduğu zenginlerden alacağı avanta için, evlâdını yok yere kaybetmiş bir ailenin elindeki her şeye göz dikmiş bir avukat.

  abi nasıl bir çiledir ya, neredeyse on senedir sıçtığımın yükünü sırtında taşı, maaşına haciz konsun, ne kredi çekebil, ne evlenmenin hayâlini kurabil, ne gençliğini yaşayabil, sonra bazı amına koduğumun çocukları sahte çürük raporuyla taşak kebabı yapabilsin diye askerlik denen adaletsizlik simülasyonuna dahil olup bir defa geldiğin hayattan da koparılıp toprağın altına konul. sonra emine gün gibi biri gelip aileni rahatsız etmeye devam etsin para için. bazıları için ölmek bile çözüm değil, allah kahretsin böyle düzeni be...

  not: bedellispor.
 • ufukta mahkeme kararı ile başlık sildirecek yeni bir avukat görüyorum. (eskisi için bkz: smb * ) *

  edit: açılmayan kavanoz'un atasözü hatırlatması *
 • bu etik yoksunu davranışı şikayet edebileceğimiz herhangi bir mecra olup olmadığını bana aratan şahıstır. *
 • mesleğine, insanlığa değil paraya tapan ,fırsatçı, insanların acısını dikkate almayan mesleğini kapitalist olarak icra eden asalak ve parazit insansı.

  edit, avukat açıklama yapmış, aşağıya koyuyorum.

  afrin’deki ilk şehidimizin bizim dosya borçlumuz olmasından dolayı ayrıca çok üzgünüm. şehit olması tabi bizim de ciğerimizi yaktı. biz dosyada musa özalkan’ı çok önceden tanıyoruz. 2009’daki bir trafik kazasından kaynaklı 2 müvekkilimin yararlanmasından kaynaklı maddi manevi tazminat davası gerçekleşti. dava sonucunda icra takibi başlatıldı. şehit olmadan önce maaşına ve aracına haciz konulmuştu. kendisi dosya borcunu şehit olmadan önce ödeyeceği yönünde bizimle diyalog içerisindeydi. fakat bu talihsizlik gerçekleştikten sonrasında ben dosyadan herhangi bir para tahsilatı yapmadım. haciz işlemlerinin taleplerinin yenilenmesi müvekkilimizle alakalıdır. aile daha sonra müvekkillerimle görüştü, anlaşarak dosyayı kapattılar. ben dosyada herhangi bir hesaplattırma da yapmadım. bu ailenin talebi üzerine borç ödemek üzerine bir talepti. arkasından ailesi yerköy’e gelip icra müdürlüğünden dosyayı çıkarttırıp avukatlar kanalıyla dosyayı kapattılar. müvekkillerimin imzasını alıp müvekkillerim parasını aldı. aynı zamanda ben bana ödenmesi gereken 5 bin tl vardı müvekkilim tarafından ödenmesi gereken onu da tekrar aileye verilmek üzere müvekkilime iade ettim. çünkü o paranın şehidimizin parası olduğu için bu saatten sonra almak istemedim. müvekkilim de aradı kendisini ailenin yakınlarını aradı ve kendisine avukatım parayı almadı size iade etmek istiyor dedi. bunun üzerine aile size helal olsun o da sizde kalsın deyip müvekkilime parayı bıraktı. ben o 5 bin lirayı dahi almadım tekrar bıraktım. ayrıca şehit olmadan önce dosyaya gelen paraları da avukatı olarak ben iade etmeye hazırım aileye. çünkü biz de çok üzüldük, bizim evladımız elbette ki üzüldük”

  sanki vicdansızlık edilmiş hacizler yeni konulmuş ya da sanki bu alacak benim şahsi alacağımmış gibi değerlendirilmesi beni çok üzdü. çünkü bu benim şahsi alacağım değil, ailede zaten şahsi olan züleyha saçan ve serkan saçan’la dosyayla ilgili gelip görüştüler. ve dosyayı birlikte kapattılar. ben müdahil dahi olmadım. serkan saçan’a benim için ödedikleri parayı yine söylüyorum 5 bin lirayı ben tekrar serkan saçan’a iade ettim. çünkü o parayı ben şehit olmasından dolayı kabul etmek istemedim. vicdanen bundan rahatsızlık duydum. yine yeniliyorum. bundan önce kesilen hayattayken kesilen paraları da avukat olarak iade etmeye hazırım. aileye yardım olarak ya da gösterecekleri bir yere bağış olarak verebilirim. çünkü vicdansızlık bize yakıştırılacak bir durum değildir. ben avukatı olarak dosyada bundan önce ve ölümüyle beraber gerekli görevimi yaptım. yapmadığımızda görevi ihmal gibi bir suçlamayla karşılaşma durumumuz söz konusudur. kendi şahsım adına yaptığım bir işlem yoktur. bu şekilde düzeltilmesinde önemle rica ediyorum.”
  tazminatlar çıktı, kesinleşti ve şehit olmasından önce de musa bey’le birebir görüşüldü. halledeceğini, kapatacağını söyledi müvekkilimle de diyalog içerisindeydi. kapatılmadığı ve maaş kesintisi olarak dosyaya bu güne kadar yansıdı. ölümüyle beraber de müvekkilim anlaştı aileyle dosyayı kapattı. benim dosyayla şehit olmasından sonra herhangi bir diyaloğum kalmamıştır. maaşının 4’te biri olarak kesiliyordu. şehit olduğu andaki mesajı söyle açıklayayım. müvekkilim şehit olmasını öğrenince hacizlerin yenilenmesini alacağını nasıl alacağını sordu. ve talep halinde hacizler yenilendi. ama zaten hacizler vardı. dosyada mevcut hacizler vardı. müvekkilim hak kaybına uğramamak kaydıyla alacağını nasıl alacağını yönünde talepte bulununca haciz talepleri yenilendi. ama zaten vardı. sadece yenilemesi yapıldı. maaş hazzi kesinti olarak dosya bugüne kadar geldi. yine söylüyorum şahsım olarak ben şehit olmasından sonra bana ödenen parayı da tekrar iade ettim. benim para almışlığım söz konusu değildir. 18 bin daha önce kesilen paralar kanuni vekalet ücretleridir. aileye tekrar bu parayı da veya gösterecekleri bir yere bağış yapmaya da hazırım.

  edit 2, eğer söylediği gibi ise yukarıda dediklerim yanlıştır. ama ya bu avukat yada davacı böyle bir işe soyunmuş demektir ki yazdıklarım illa birisine ait çıkacak.