şükela:  tümü | bugün
  • üç gündür "şehide haciz kararı aldırtan avukat" diye havuz medyası tarafından (ve de ekşi sözlük yazarlarınca da) tarafından hedef gösterilen avukat emine gün'ün bürosuna yapılan saldırıdır.

haberi havuz medyası şöyle veriyor: "şehidi icraya veren avukata bir şok daha!" şok mu? suçu ve suçluyu övmek bu değilse nedir?

https://www.yenisafak.com/…ata-bir-sok-daha-3121218

ss: https://i.hizliresim.com/g903l2.png

mutlu musunuz sözlük yazarları. kötü örnek örnek değildirden kasıt budur. düşünce ifadesinde eleştiri ve şiddet içermek arasındaki fark budur.
  • (bkz: evet mutluyum canım)

alt tarafı 2 cam ve isim levhası indirilmiş aq. abartın abartın. iyi olmuş.
  • (bkz: sözde filozof)

düşünce özgürlüğü adı altında kansız vicdansız insanları savunuyor.
  • 'mutluyum' dedirtmiştir. emine sen misin ?
  • azmettiricisi, bir kısım ekşi sözlük yazarı ve havuz medyası olan kötü hadisedir.

bu ülkede şehitlerimiz için kelle diyen, abdullah öcalana sayın diye hitap eden, şehit babasına karakteri bozuk diyen, şehidin kız kardeşine telefonda ağabeyin de bu mesleği seçmeseydi diyen tayyip erdoğan'ı neden linç etmediniz? neden evini taşlamadınız? onlar şehit değil miydi?

tayyib'in götünün kılıyız diyen yavşaklar şimdi vatanperver olmuş. her şeyi geçtim kardeşinin cenazesinde acısını, isyanını haykıran yarbay mehmet alkan 'a edilen hakaretler, küfürler ne çabuk unutuldu. şimdinin vatanperveri yavşak havuz medyasının o günlerde yazdıkları ne çabuk unutuldu. mehmet alkan şehit yakını değil miydi? tüm riyakar yavşaklar şimdi hınçlarını bu avukattan çıkarıyor.

edit:üst kat komşusu biraz ses yapsa, sipariş ettiği pizza evine biraz geç gelse, telefon faturası bir lira fazla gelse, müşteri hizmetlerine biraz geç bağlansa sözlüğe gelip rezalet başlığı açan tipler "alt tarafı iki cam kırılmış ne var amk bunda " yazmış. yazık.
  • ciddi ciddi sozlukte akil mantik nasil bitmis yok olmus onu gosteriyor adeta baslik,
    adamlar avukattan hirsinia alamamis basligi acani da linc etmeye kalkmislar.
    neymis "dusunce ozgurlugu altinda kansiz vicdansizlari savunuyormus"
    turkiye cumhuriyeti her ne kadar sozde olsa da bir huhuk devleti degil di mi zaten?
    hakimi de sensin, savscisida sensin. varsa bi sucu yargilarsin, sucu yok ahlaken yanlis buluyorsan boykot edersin tum sehir bi daha is yapmaz o avukatla ama, sen napicaksin illa 'delikanliligini' gostericeksin camlara, tabelalara karsi. 6-7 eylulun, madimagin torunlarindan gerci ne bekliyorsak biz de...

haburda halay cekerken,
    askerin basina cuval gecirilirken,
    sehide kelle denilirken,
    sehit sayisini elma armut hesabi 3 asagi 5 yukari verirlerken,
    torende gazi yagmurun altinda islanirken protokole semsiye tutulurken, cok "adaletliydiniz" ya
    bunlari gece gunduz elestirip daha sonra onla ayni yataga girerken cok "milliyetciydiniz" ya
    vallahi allah razi olsun siz o cami pencereyi indirmeseniz allah muhafaza coktan bolunmustu ulkemiz,
    o avukat kesin ayrik sozde devletin hukumetinde yer alirdi.
    hizmetleriniz icin cok müteşekkiriz (!)
  • eksisozlugun koy kahvesinden hallince oldugunu gozler onune seren durum. gorevini yerine getiren bir avukat fiziki saldiriya ugruyor, eksideki primatlarsa bunu begeniyor. zannedersin ki kabile yasamini ailesi iki jenerasyon once terk etmis.
  • emine gün görevini yapmıştır. ancak yanlış zamanda yapmıştır. bu da onu vizyonsuz biri yapar.
    birinden 100 bin lira alacağınız olsa şehit olunca "borç kapansın" der miydiniz? yapmayın dostlar ülkenin yarısı 1600 lira maaşla geçiniyor.
    ben demezdim. hayatın gerçekleri bu şekilde işlemiyor.

ayrıca belirtmeliyim, bu nasıl kaza ben de anlamadım. şehit astsubay karşı tarafa yıllardır para ödüyor, karşı taraf şehite yıllardır para ödüyor. 18800 lira para birikiyor. 100 bin borç var. biriken para kimseye ödenmiyor. akıl alacak gibi değil.

kimse aile tazminatı almak için borcu kapattı fikrini aklına getirmiyor, avukatın ve şehit ailesinin açıklaması bu yönde. aile elbette emekli ikramiyesini vs. alacak, hakkı. bunu yapmak için de o borcu ödemek kapatmak zorunda.

yozgat'ta barınması oldukça zor görünüyor, yapılan saldırıyı asla tasvip etmiyorum, etmeyeceğim.
  • o alacak kendisinin olsa mezar kazıp kefen cebi yoklayacak şerefsizlerin, başkasının hakkı söz konusu olunca vekalet görevini yerine getiren avukatı hedef alma hadisesi.

bakın olayın trajikliğine falan hiç girmiyorum. ama siz sapla samanı fazlaca karıştırıyorsunuz.

bağlı bulunduğu baronun acilen avukat hanıma destek çıkması gerekiyor. yoksa bu vahşiler kadıncağıza hayatı dar edecek.
  • her gun sehit ve gazilere, onlarin yakinlarina yapilan saldirilar, terbiyesizlik ve haksizliklar yaninda bir hictir.