• 14 haziran 2018 suruç olayları'nda iki oğlunu ve eşini kaybeden bir anne.

ey efendiler, ağalar anaları ağlatmayın. bu ağıtların altında kalırsınız.
    annenin ağıdı
  • allah tanık olduklarıyla başa çıkabilecek güç, sabır, umut versin.
  • akp medyasının umursamadığı kişidir.
  • maruz kaldığı vahşet kelimelerle ile anlatılamayacak anne, kadın.

şurda bir videosu var, dayanabilirseniz bir izleyin. ben dayanamadım.

https://twitter.com/…ete/status/1280250166541463555
  • cehennemi yaşattılar bu kadına, anneye ve hala yaşatıyorlar.
    2 oğlu ve eşi akp vekilinin akrabalarınca öldürülüyor hem de hastene içerisinde. birinin boğazı kesiliyor, diğerinin vücudunda 18 kurşun “rüyamda bile ağlıyorum” diyor. adalet mi? ara ki bulasın?
  • ağıtları durmuyor hiç gözyaşı dinmiyor. bu acı karşısında valla insan gözü doluyor. allah yardımcın olsun teyzem. neden olanlara adalet denilen şey tüm sertliği ile yüzlerine çarpsın.
    şanlıurfa adliyesi önünde adalet nöbetinin 6. gününe ait haber linki aşağıya bıraktım.

twitter link
  • belki kaybettiklerini geri getirmez ama bir gün dolaylı veya direk intikamının alınmasını dilediğim anne. kimsenin adliye önünde desteğe gitmemesi, urfa'lıların büyük bir ayıbıdır.
  • ilk duydugum anda tuylerimi diken diken etmis bir olayda esini ve ogullarini bir vahsete kurban vermis annedir.

olay, akp sanliurfa milletvekili halil ibrahim yildiz'in akrabalari tarafindan akp'ye oy vermeyecegi gerekcesiyle esinin isyeri basilip makineli tufekle taranmasiyla basliyor. sonra olayda yaralanan kisiler hastaheneye kaldiriliyor ve bu caniler hastahaneye gidip acil mudahale odasinda yarali kisinin bogazi kesiliyor. yanilmiyorsam bir diger yarali kisiyi de hastahanede kursunlar sikilarak katlediyorlar. hastahanede saglik calisanlarini darp ediyorlar, guvenlik kameralarini kiriyorlar, hastahanenin mallarina zarar veriyorlar ama ceza alan kimse yok.

annemiz de bu vahsete sessiz kalan adaletsizlige tepki gostermek icin adliye onunde oturuyor. adinda adalet olan partinin yargisina bakin.. cok yazik!

hepimize cok yazik. su olaylari neden gundemde tutmuyoruz anlamiyorum ama tahminim irkciliktan. yani su kisi bir türk olsaydi bence yeri gogu inletirdik, ki inlettik de.
  • sadece urfalıların değil, kendisini insan olarak tanımlayan her bireyin destek olması gereken anne, kadın!

iki evladını ve eşini katlettiler bu kadının. ailelerini, dükkanlarını, kısacası hayatlarını talan ettiler!
    failler gereken cezayı alsın diye, adliye merdivenlerinde ağıtlar yakıyor bu kadın. ama ona ve ailesine yaşatılanları umursamayanlar, ağıtının içindeki cümlelere takılmışlar sanırım ki gözaltına almışlar bugün.

bana bu ülkeyi çiz deseler, kocaman bir kadın olarak resmederim. kalbine acıdan taş oturmuş, ağıtlarla ağlayan bir kadın çünkü bu ülke...
  • adliye önünde sessizce oturma eylemi yapıyordu. daha fazla gündem olması gerekirken sessiz sedasız gözaltına aldılar şimdi de kadını.
    ülkede o kadar mağduriyet var ki yer bulamıyor kendine. halbuki yaşadığı şey ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım diyen herkesin ses çıkarması gereken bir vahşet! devlet yok mu, adalet yok mu da böyle bir şeyin üstü bu kadar kolay kapanıyor aklım almıyor. urfa bu ülkenin kanunlarından ayrı mı yönetiliyor? bu nasıl bir mafyalaşma ki devlet bile bu çapsızlara güç yetiremiyor? yazık hepimize.
hesabın var mı? giriş yap