şükela:  tümü | bugün
  • meclis genel kurulu yüce divan oylamasına katılmamış vekil. sağlığı el vermedi herhalde.

oysa cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında ekmeleddin ihsanoğlu'nun kazanmaması için kendi partisinin seçmenine propaganda yaparken gayet dinç ve sağlıklı idi kendisi.

edit: ne güzel lan, bir tane oyla bir şey değişmez de çık işin içinden ... ben niye amk dudullu'sunun bir ilkokulunda akp'li sandık başkanı ile kavga verip boş oy pusulalarının yırtılmaları, karalanmaları için uğraşıyorum, akşam 8'e 9'a kadar sandık başında bekliyorum ki ? nasıl olsa birkaç tane oyla bir şey değişmeyecek di mi anasını satayım ? milletvekilinin görevi de retorikten ibaret di mi arkadaşlar, ''güzel konuşuyor kadın allah için'' diyelim diye vekillik yapıyor hanımefendi çünkü.
  • kendisi acisindan nasildi bilemem, ama bu aksamki eksi sozluk ziyareti anadolu partisi'ne oy vermeyecekler acisindan cok verimli gecti. zira boylece oy vermeyecegimizden ve o oyu neden vermeyecegimizden emin olduk.
  • şu anda bir yanında nur serter , diğer yanında bedii süheyl batum varken "gezi ruhunu terketmemeliydik" diyor basın toplantısında. hangi gezi ruhu yanındakilerle pardon?
  • partiyi neden kapattınız sorusuna
    "siyaset için para lazımmış, devasa bütçeler lazımmış. insanın özgürlüğünün önemi olmasa da paraların özgür olması havada uçuşması lazımmış" cevabını vermiş.

bunu herhangi birine sorsaydınız söylerdi. "gaza geldik parti kurduk" desenize, ayıp değil günah değil..
  • kadın ezdikçe akp'liler "üstten bakıyor" diyor. hayır arkadaşım, o aynı seviyeden bakıyor. ezildikçe siz küçülüyorsunuz.
  • chp balıkesir milletvekili haluk ahmet gümüş, 9 kırık kemiğiyle meclis'e gelip oy kullanırken "ayh tansiyonum :'(" diyerek oy kullanmamıştır.

akp'ye destek çıkacak kadar omurgasız biri olmadığından %100 emin olsam da, sevmeyenlerinin ağzına çok laf vermiş olacak bu hareketi.
  • rüzgar gibi estiğiyle kaldı. ya da rüzgar gibi geçti.

6 ay öncesine gidelim, bu kadın cumhurbaşkanı olacak diye koparılan yaygarayı düşünelim.

kendi tabanlarını nasıl bölüp, nasıl parçaladıklarını düşünelim.
  • "sonucu belli bir oylama yüzünden bana saldıranlara yazıklar olsun" demiş.

sonucu belli bir genel seçim için parti kurmanıza ne demeli peki, sayın tarhan?
  • akp'de kazanlar kaynayıp iç savaş çıkmak üzereyken dikkatleri başka yöne çekmeye çalışan, rakibi zayıflarken kendi elini güçlendireceğine partisinin elini zayıflatacak kozları açan zihniyetiyle ne dahiyane bir politikacı olduğunu göstermiştir. tam da erdoğanın dişine göre bir muhalefet partisi adayı. partinin başına geçse alır yüzde 17sini oturur mecliste öteki tayyörlü teyzelerle.

partiyi gerçekten eleştirmek ve oy potansiyelini artırmak istese eleştirisini basın önünde değil, başka ortamlarda yapardı. belli ki tribüne oynuyor. sandığa gitmeyen üç dört milyon chpli olduğu düşüncesi üzerinden şezlongcu seçmenlerine göz kırpıyor.

yalnız unutmasın o şezlongcular üzerine hesap yapan başka kurtlar da var. baykal ekibi de sessiz ve derinden kuyu kazma işine başlamıştır çoktan. kılıçdaroğlunu yiyelim derken birbirinizi yemeseniz bari.

ayrıca kurultay için basın toplnatısı yapmasına gerek yok toplasın 581 delege imzasını yapsın kurultayı.

yalnız kendisi ve ekibi başa geçerse şezlongta g.t büyütenlerin oyunu alsa bile benim gibi ağustos sıcağında sandığa gidenlerin oyunu alması garanti değildir. hele hele sağında nur serter solunda süheyl batum dururken sol şerit gezi ruhu laflarını hiç etmesin oy almak için. sıkmabaş first lady istemezük diye diye miting yaparlar anca...
  • bahın, bahın ne anlatacam;

annemin, anadolu çomarı diye tabir ettiğim bir grup akrabası var. bu akraba grubundan 1. derece akraba sayılan amcası ve eşi cb seçimlerinden birkaç gün önce, evlerini su bastığı için bize kalmaya gelmişlerdi, ev biraz kuruyana kadar filan. seçim günü, bunların oğlu, cebinde üç kuruş para yok, ebesinin nikahı bir yerden bunları almaya geldi, oy kullanmaları için. buraya kadar sorun yok, bir oy bir oydur malum ama annemin amcası 3-5 ay önce beyin kanaması sonucu felç geçirmişti, birinin yardımı olmadan yürüyemiyordu. biz, ya adamı bu halde oralara sürüklemeyin filan dedik, şimdi gidecek, bir daha geri gelecek, çektiği eziyete yazık dedik, adam da (bu tür hastalar genelde tembelleştiği için) daha öncesinde koyu akp'li olsa da gitmek istemiyordu. velhasıl, en az yarım saat dil dökmemiz sonucu amcayı götüremediler ama yenge gitti. iki-üç saat sonra da geri geldiler. bakın bu insanların gerçekten doğru-dürüst parası yok, birinden araba bulmuş, arabaya benzin koymuş gelmiş, sırf; "bir oy, bir oydur" diye. ama bizim sevgili tarhan bacımız oy kullanamamış. neden, çünkü çok hastaymış. mış mış da mış mış...

sen çok önemli bir oylamada bulunma, sonra orada burada akp'ye hırsız de, kılıçdaroğlu'na muhalefet yapamıyor diye laf et. parti kur, ülkeyi değiştireceğim de. kusura bakmayın ama evde yatarak olmuyor o işler.

ulan ben, geberik haldeyken bile çok önemli bir işim varsa kalkıp işe gidiyorum. neden, sonrasında daha büyük sıkıntı yaşamayayım diye. neden, sermayeye hizmet etse bile işime saygım var çünkü. burada ülkenin, milletin anasını üfürenlerden 4'ü yüce divanda oylanıyor ama sen yoksun. "bu ne perhiz, bu ne tarhana?" demezler mi adama apla?

önce solu, sonra ülkeyi kurtaracak, umutlarımızı yeşerten (!) ulusalcı büyük aplam, merak ettim, tansiyonun nasıl şu an?

edit: imla.