şükela:  tümü | bugün
609 entry daha
 • geçen sabah no apologies dilime dolanmıştı. o şarkıda ki pot belly ile düet yapmasına (hem de ilk single'a) aşırı dumur oldum.

  sadece bu da değil. şarkıyı duymamla bu ikiye katlandı. kimse böyle bir şey yapmasını beklemiyordu. hem de beyoncé ile! herkes adele bekliyordu. yani en azından bir dünya yıldızı ile yaparsa bu isim adele olurdu.

  şarkıya dönünce piyasanın soundunun değiştiği ve trap olmayan bir rap şarkısının hit olma ihtimalinin olmadığı bir dönemde, bu tarz bir şarkıyla tüm dikkatleri üzerine çekebilecek tek bir rapper varsa o da kendisidir. hem de daha önce yapmadığı bir tarzda. albüm recovery'e benzeyecek gibi. bu benim gibi klasik hayranlarının seveceği bir olay olmaz ancak adam yavaş yavaş 50'ye doğru gidiyor. zaten şarkıda da bahsetmiş. artık öyle şarkılar beklemek abes olur. zaten legacy, guts over fear gibi son şarkılarında da ne kadar yorulduğundan filan bahsediyor. bir rapper ancak bu kadar samimi olabilir. zaten onu diğerlerinden ayıran en temel mevzu; money, pussy, car üçlemesinin dışında rap yapması değildi.

  her zaman içini döker ve zayıf yönünü göstermekten çekinmezdi. lil wayne'in bile best rapper alive diye dolaştığı ortamda kendisi gibi birinden bu mütevazilik gerçekten olağanüstü.

  şarkıyı dinlerken bildiğin kederlendim. kendi üzerinde bu kadar baskı kurması, sürekli mükemmeli araması işi bırakma noktasına getirmiş. muhtemelen son albümü olacaktır (belki bir tane daha yapar)
  ne bileyim bugüne kadar yaşadığım hayatımın yarısından fazlasında sürekli dinlediğim, yaptığı işleri takip ettiğim bir adamın bu duruma gelmesi harbi üzdü beni.

  su satırlara bak;

  the crowds are gone
  and it's time to wash out the blonde
  sales decline, the curtains drawn
  they're closing the set, ı'm still poking my head out from behind

  kalabalıklar senin için her zaman olacak reis sıkma canını. o perdeler 2005'de kapandığında 4 yıl bekledik gene bekleriz...
 • freestyle yaparken ki saçma "birkaç bar rap yap, dur nefes al, birkaç bar daha rap yap, dur nefes al" tarzını yeni albümü için beyonce ile düet yaptığı şarkıda da gösteren ve pöff dedirten sakallı.

  şarkının sonunu şöyle bitirmiş;

  cause i'm just a man
  but as long as ı got a mic, ı'm godlike
  so me and you are not alike
  bitch, i wrote "stan"

  (bkz: yallah marshall mathers lp'ye)
372 entry daha