şükela:  tümü | bugün
 • ekleme: daha önce benzer bir başlık açılmış (bkz: eminem'in trump şarkısı)

  eminem'in içimizden geçenleri söylediği hadisedir. ve ayrıca hükümetler eleştirilebilir ki görevleri hizmettir. devletle hükümet asla bir tutulamaz. devletin iyiliği için hükümetin yaptığı yanlışlığı olumsuz gelişmeleri dile getirmek bir vatandaşlık görevidir.

  “ama (eski abd başkanı barack) obama’nın hakkını vermeliyiz/ çünkü şimdilerde onun yerinde/ nükleer holokosta neden olabilecek bir kamikaze oturuyor (…) ‘üstelik nfl’ye saldırdığında öyle aşırı tepki veriyor/ biz de porto riko’yu ya da nevada’daki silah yasasını konuşacağımıza/ oraya odaklanıyoruz/
  (…) tüm bu korkunç trajediler canını sıkıyor olmalı —ki sıkmalı/ packers’le (nfl takımı) atışıp twitter’ı birbirine katıyor (…) ve eğer hayranlarım arasında onu destekleyenler varsa/ aramıza bir sınır çiziyorum (…) ya onunlasın ya ona karşı/ ve eğer kimi daha çok sevdiğine karar veremiyorsan ve bölünmüşsen/ kimin yanında duracağını bilemiyorsan/ izin ver sana bununla yardımcı olayım”
  eminem ayrıca ‘fantastic four’ filmindeki ‘the thing’ karakterine benzettiği trump için ‘ırkçı’ ve ‘turuncu’ ifadelerini kullandı.

  eminem bu sözünün ardından orta parmağını gösterdi. eminem daha sonra ise “amerika’nın geri kalanı ayakta” diyerek elini yumruk yapıp havaya kaldırıyor ve “ordumuzu seviyoruz, ülkemizi seviyoruz ama trump’tan nefret ediyoruz” diye bağırıyor.

  link
  link 2