• tarkan yeni bir albüm çıkarana kadar tarkan'ın piyasadaki yerini tutan şarkıcı. bi nevi tarkan geciktirici krem.
  • sanki tövbe estağfurullah tarkan ile kenan doğulu'nun çiftleşmesinden ortaya çıkmış gibi bir kişi.
  • kanal gezerken klibini izledim bu gece. tornistan isimli, en az kendisi kadar muhteşem olan bir şarkısını söylüyordu. bence adını taylan olarak değiştirmeli hemen.
  • beyaz: hocam, sevgilin var mı?
    emir: yok!..
    beyaz: olmasını ister misin peki?
    emir: yavaş yavaş başladı istek!!!

(bkz: gaf kürsüsü)
    http://www.sabah.com.tr/…tug/2009/10/27/gaf_kursusu
  • cem adrian 'ın 2008 aralık çıkışlı albümüyle aynı adı taşıyan şarkısı,

tüm sözler seninse sessizlik benim.
    içimde açan bu siyah şey senin,
    yüzümden, elimden, kalbimden damlayan,
    yerlere saçılan bu renkler senin,

elinden tutar hep götürür seni,
    kapılar kapatır bırakır beni,
    geride derinde gecenin içinde,
    seni izleyen o gölge hep benim.

uzaklar seninse, tüm yollar benimdir,
    gördüğüm yüzünse sevmek bana emirdir,
    sana uzanan sadece ellerimdir,
    hissetmelisin!

kalbim en sağlam, en yıkılmaz kalemdir,
    yıldızlar seninse, karanlık benimdir,
    sözlerim en dokunulmaz mabedimdir,
    gitmemelisin.

kal..
    hoşçakal deme…
    kal..

uzaklar seninse, tüm yollar benimdir,
    gördüğüm yüzünse sevmektir emir,
    sana uzanan sadece ellerimdir,
    hissetmelisin!

kalbim en sağlam, en yıkılmaz kalemdir,
    yıldızlar seninse, karanlık benimdir,
    sakın vazgeçme... sakın vazgeçme...
    gitmemelisin...

hoşçakal deme…
    kal..
  • izlenen klibinin akabinde diyebilirim ki kafası büyük ünlüler listesine bir numaradan giriş yapmıştır. şarkısı da tipik bir tarkan şarkısıdır. bir ekstrasını göremedim. lakin yineliyorum kafası çok büyüktür. bi yerlere gelirse o kafayla gelir.
  • cem adrian'ın tartışmasız en mükemmel albümü. öncelikle kapak fotoğrafıyla vuruyor insanı. daha sonra diğer fotoğraflar. sonra sözleri okumaktan kendini alamıyor insan. sonra bu sözler nasıl şekillenmiş diye soruyor kendine ve müzikleri duymak istiyor. daha sonra nasıl vücut buldu diyor ve cem adrian'ın mükemmel vokalini dinlemek istiyor. ve tüm beklentilerin karşılandığı ve defalarca dinlemekten kendinizi alamadığınız bir albümle başbaşa kalmış oluyorsunuz.

önce nereye gidiyorsun diyor insan kendi kendine.. ve ruhunu tanrının ellerine bıraktıktan sonra bir emir geliyor.. aşk hep sende diyor ve yollara düşürüyor insanı.. yollardayım dedirtiyor.. sonra kendini hiçbir yer de bulamıyorsun.. bir an son kelebek'in öldüğünü görüyorsun.. yine geldi sonbahar diye düşünüyorsun.. anladım diyorsun.. kendini bir masal şarkısında buluyorsun daha sonra.. ve bir melek ölürken ona hoşçakal diyebilmeyi öğreniyorsun..
  • tarkan'ın hayatta kalma içgüdüsünün bir uzantısı adeta.
  • son zamanlarda çıkan en güzel albümlerden birisi. şarkıların sözleri o kadar güzelki bütün kelimeler teker teker insanın içine işliyor. insanın dinledikçe dinleyesi geliyo, bıktırmıyor, ya albumde şu şarkı güzel olmamış denecek bi şarkı yok, hepsi süper. cem adrianın eline sağlık.
  • müthiş albüm, müthiş şarkı...

hissetmelisin...
hesabın var mı? giriş yap